Co to jest prezbiopia

Wszyscy wiemy, że wraz z wiekiem pogarsza się wzrok. Z biegiem lat soczewki znajdujące się w oku tracą swoją elastyczność i nie zawsze mogą dostosować się do odległości, w jakiej znajduje się dany przedmiot. Dlatego musimy np. wyciągać ręce, żeby coś przeczytać. Zjawisko to określane jest jako prezbiopia, a w dzisiejszym artykule chcielibyśmy odrobinę ją przybliżyć. Poznamy przyczyny powstawania prezbiopii, objawy oraz obecnie dostępne metody leczenia.

Czym jest dokładnie prezbiopia

Starczowzroczność, bo taka nazwa też jest spotykana, to schorzenie dotykające osoby po 40 roku życia, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W tym wieku soczewka znajdująca się w naszym oku zaczyna tracić swoją elastyczność, co przekłada się na zmniejszenie zdolności akomodacji, czyli dopasowania się kształtu soczewki do odległości oglądanego obiektu, tak by jego obraz był ostry i wyraźny.

Niestety jest to proces, którego nie zatrzyma ani specjalna dieta, ani ćwiczenia czy też środki farmakologiczne. Jedynym skutecznym sposobem ograniczenia prezbiopii (https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/prezbiopia) jest zastosowanie szkieł korekcyjnych lub soczewek kontaktowych.

Wygodne i skuteczne rozwiązanie

Wszyscy dobrze znamy kogoś, kto zakłada okulary tylko do czytania, czyli do patrzenia z bliska, natomiast na co dzień obywa się bez nich. Osoby te często zapominają o okularach lub co chwila, muszą je zakładać lub zdejmować. Nie jest to ani wygodny, ani praktyczny sposób radzenia sobie z wadą wzroku.

Znacznie praktyczniejszym, wygodniejszym i nowocześniejszym rozwiązaniem są wieloogniskowe soczewki kontaktowe dla prezbiopów. Dzięki swojej wyjątkowej budowie takie produkty jak multifokalne soczewki Acuvue zapewniają ostry i wyraźny obraz zarówno z bliska, jak i z daleka. Nie wymagają ciągłego nakładania i zdejmowania, mogą być noszone przez cały dzień, bez obawy o wygodę czy też bezpieczeństwo oka.

Soczewki kontaktowe — nie ma się czego obawiać

Zdajemy sobie sprawę, iż wiele osób nigdy nie stosowało soczewek kontaktowych i może mieć przed nimi różne obawy. Jednak obecnie dostępne modele są nie tylko wyjątkowo skuteczne, ale także wygodne w nakładaniu, użytkowaniu oraz utrzymywaniu w czystości. Wspomniana już wcześniej marka Acuvue oferuje bardzo szeroki asortyment soczewek wieloogniskowych jednodniowych, czy też wielokrotnego użytku. Z pewnością warto wypróbować to rozwiązanie, by przekonać się, iż soczewki są nie tylko wygodne, ale także skuteczne i praktyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here