codzienne ćwiczenia

Utrzymanie dobrej kondycji fizycznej wymaga od nas nieco wysiłku. Ruch to zdrowie, ale trzeba przede wszystkim wiedzieć jak sobie wysiłek fizyczny dozować. Jeśli będziemy bowiem trenować zbyt intensywnie możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Warto też wiedzieć jakie rodzaje ćwiczeń są dla nas odpowiednie. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z aktywnością fizyczną, a do tego mamy nadwagę, raczej nie powinniśmy zaczynam od biegania. Dużą masa ciała będzie zbytnim obciążeniem dla stawów. Należy wiec wybrać właściwą dla siebie formę ćwiczeń i w odpowiedni sposób ją dozować. Wówczas szybko zauważymy poprawę naszej ogólnej kondycji fizycznej. Codzienne ćwiczenia są zbawienne dla naszego zdrowia.

Codzienne ćwiczenia

Zaczynając przygodę z aktywnością fizyczną należy umiejętnie rozplanować jej intensywność. Na początek odpuśćmy bieganie. To może nam bowiem bardziej zaszkodzić. Zacznijmy od spacerów. Najpierw niech będą to spokojne, ale długie przechadzki. Z czasem możemy zwiększać ich intensywność. Finalnie powinniśmy uprawiać intensywny, szybki marsz. Możemy oczywiście wspierać się popularnymi ostatnimi czasy kijkami. Jeśli będziemy już regularnie uprawiać codzienne marsze będzie to dobry wstęp do rozpoczęcie przygody z bieganiem. Nasze mięśnie i kondycja będą już w miarę przygotowane na zwiększenie wysiłku. Bieganie najlepiej uprawiać co drugi dzień, po to aby organizm miał czas na regenerację. Dalsze etapy intensywności zależą już od tego czy chcemy biegać typowo rekreacyjnie czy też planujemy wziąć udział w maratonie.

Świetnym pomysłem na codzienne ćwiczenia jest również jazda na rowerze. Ten typ aktywności fizycznej może uprawiać każdy, nawet osoby z nadwagą czy w złej kondycji. Jazda na rowerze nie obciąża stawów, jest lekka i przyjemna. To idealne rozwiązanie dla każdego.

Ćwiczenia w domu

Wyżej wspomnieliśmy o aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Ale to niejedyne rozwiązane dla osób, które chciałyby codziennie ćwiczyć. Również w warunkach domowych możesz wykonywać szereg różnych ćwiczeń, które pomogą ci utrzymać kondycję w dobrym stanie. Szczególnie ma to duże znaczenie w okresie jesiennym i zimowych, kiedy aura niekoniecznie zachęca do wyjścia z domu.

W warunkach domowych można wykonywać szereg ćwiczeń gimnastycznych jak przysiady i pompki. Dobrym rozwiązaniem dla wielu osób może być joga, która łączy w sobie elementy ćwiczeń fizycznych z medytacją. To świetne rozwiązanie dla osób, które od sportu wymagają czegoś więcej niż tylko polepszenia kondycji zdrowotnej. Możliwości jest zatem bardzo dużo. Wszytko wiec zależy od naszej motywacji, podejścia do kwestii dbałości o własne zdrowie i świadomości, że aktywność fizyczna jest najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości. I oczywiście warto wiedzieć, że proste ćwiczenia można wykonywać bez konieczności zakupu sprzętu sportowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here