Detoks organizmu z koktajlami w roli głównej – o co w tym chodzi?

0
768

Szkodliwe czynniki, które przenikają do organizmu człowieka z powietrzem, pożywieniem, wodą czy kosmetykami stanowią źródło wielu problemów zdrowotnych. To one odpowiedzialne są za kumulowanie toksyn, które prowadzą do licznych chorób i dolegliwości. Rozwiązaniem problemu jest detoks organizmu wykorzystujący koktajle ze świeżo wyciskanych warzyw i owoców, które nie tylko zapewnią uczucie lekkości, ale przede wszystkim oczyszczenia.

Detoks organizmu – koktajle, które postawią Cię na nogi

Każde nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu są oznaką, że trzeba się im bliżej przyjrzeć. Przykre, utrudniającego codzienne życie dolegliwości mogą być bowiem symptomem rozwijającej się choroby. Wiadomo nie od dziś, że im wcześniej zostanie postawiona diagnoza, tym większe są szanse na powrót do normalności. Brak energii do działania, uczucie przewlekłego przemęczenia, trudności z koncentracją i zapamiętywaniem czy bezsenność to z pozoru błahe przypadłości, za których powstawanie obwiniamy natłok obowiązków – zawodowych i domowych. Czy na pewno? Czy są to jedyni winowajcy? Jak się okazuje: nie! Przyczyną powstawania tych dolegliwości może być również nadmiar toksyn i szkodliwych substancji pochodzących z przemiany materii. Jak się z nimi uporać? Rozwiązanie jest proste! Wystarczy przeprowadzić detoks organizmu. Koktajl, który wchodzi w skład kuracji to kolorowy, przygotowany ze świeżych warzyw i owoców sok, zapewniający odpowiednią kaloryczność, aby skutecznie zaspokoić głód.

Jak wygląda detoks organizmu?

Koktajle, które wchodzą w skład kuracji odtruwającej bazują na świeżych warzywach i owocach. Można znaleźć w nich m.in. cytrynę, która pobudza jelita do pracy i zakwasza organizm, jabłka, które wspomagają proces wypróżniania, młody jęczmień dający uczucie sytości, a także borówki, maliny i jagody będące źródłem antyoksydantów. To tylko niewielka część składników zamkniętych w oczyszczających koktajlach. Oprócz nich znaleźć można ogórki, cukinię, buraki, marchew, truskawki, wiśnie, banany, miętę, trawę cytrynową, kurkumę, ocet jabłkowy, pieprz Cayenne, nasiona chia czy wiórki kokosowe.

A jak wygląda sam proces odtruwania organizmu? W kuracji chodzi o to, aby przyjmować jedynie pełnowartościowe soki warzywne i owocowe, wyłączając inne, stałe posiłki. Czas trwania zależy od wybranego programu – 1,3,5 lub 7 dni. Ostateczny wybór uzależniony jest od własnych predyspozycji w tym zakresie. Osoby początkujące, dopiero rozpoczynające swoją przygodę z detoksem organizmu przy użyciu koktajli, powinny zdecydować się na krótki, jedno- lub trzydniowy program kuracji. Zaawansowane zestawy detoksykacyjne zarezerwowane są dla osób wtajemniczonych w istotę terapii, systematycznie stosujących terapie sokowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here