Domowe sposoby na pozbycie się bólu kręgosłupa lędźwiowego

Ból kręgosłupa lędźwiowego bez zarzutu możemy nazwać chorobą cywilizacyjną XXI. Większość z nas doskonale go zna. Pęd życia nie pozwala jednak na długotrwałą regenerację. Są jednak domowe sposoby, które go zmniejszą bądź zniwelują pozwalając cieszyć się życiem.

Lecznicza kąpiel

Od wielu lat najlepszym sposobem na uśmierzenie bólu była kąpiel. Zauważ, że zaczęto ją stosować również w trakcie porodu. Zanurzenie ciała w wodzie rozluźnia mięśnie i pozwala ściągnąć z kręgosłupa nasze kilogramy. Dodane do kąpieli sole i olejki eteryczne mogą sprawić, że ból zniknie całkowicie przynajmniej na czas kąpieli i jakiś czas po niej.

Zdrowy relaks

Leżenie to taka nasza narodowa cecha kojarząca się z lenistwem, dlatego nie lubimy leżeć. Jednak nasz kręgosłup widzi to inaczej. Przy pojawiającym się bólu warto położyć się w pozycji na wznak i po prostu dać sobie chwilę odpoczynku. Zregeneruje to osłabione mięśnie i uśmierzy ból.

Zimno kontra ciepło

Gorąca kąpiel zdecydowanie działa cuda, jednak tak samo może zadziałać ta zimna. Kostki lodu przyłożone do bolących okolic pleców bądź zimny kompres przyniosą ukojenie. Pamiętaj jednak, aby nie trzymać ich zbyt długo, co może prowadzić do odmrożenia. Lodowate okłady przyspieszają także regenerację tkanek, więc mogą posłużyć jako rodzaj terapii. Gorący kompres rozgrzeje bolące miejsce i w ten sposób także uśmierzy silny ból.

Ćwiczenia rozciągające

Rozciąganie kręgosłupa często jest ostatnią rzeczą, na którą się decydujemy. To jednak duży błąd. Pierwszy tydzień ćwiczeń faktycznie może przynieść odrobinę zakwasów i pobolewań ogólnych, ale ustępują one bardzo szybko wraz z bólem kręgosłupa. Seria 10-minutowych ćwiczeń typu rowerek, nożyce, czy przyciąganie nóg mogą zdziałać cuda.

Urządzenia wspomagające – masażer na kręgosłup

Nie zawsze mamy ochotę i czas na sposoby, które wymagają od nas wysiłku. Po ciężkim dniu w pracy mamy jedynie ochotę rozsiądź się w fotelu przed telewizorem. Na to także jest rozwiązanie. Problemy z kręgosłupem lędźwiowym z łatwością i bez wysiłku zniweluje mata masująca kręgosłup na fotel firmy Casada. Jak to działa? Wystarczy dopasować matę do swojego wzrostu, wybrać jeden z rodzai masaży, włączyć telewizor i odpoczywać. Mata zrobi wszystko za nas, sprawiając, że ból z minuty na minutę będzie coraz mniejszy.

Nie warto się męczyć ani spędzać życia z tabletkami przeciwbólowymi. Spróbuj swoich sił w walce o zdrowy kręgosłup lub skorzystaj z masażerów Casada, które zlikwidują ból i poprawią krążenie. Z pewnością i z przyjemnością wyjdzie ci to na zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here