fryzura
fot: pixabay.com

Dla małych dzieci w wieku 2- 4 lat wizyta u fryzjera to często jedna z gorszych rzeczy jaka może się trafić w życiu. Większość kilkulatków traktuje skrócenie włosów jako przykry a nawet bolesny zabieg.

Zobacz też: http://trzypion.pl/chlopiece-fryzury/

Wizyta taka jest przerywana już w trakcie lub też często kończy się płaczem i spazmami a przerażeni rodzice raczej nie zastanawiają się nad estetyką wyglądu włosów swojej pociechy. Cel jest tylko jeden, aby udało się jak najwięcej skrócić włosy i aby starczy na dłużej, bo kolejna wizyta zapewne będzie wyglądać podobnie.

Wybierz odpowiedni zakład fryzjerski

Zdarzają się jednak przypadki kiedy trafimy na odpowiedni zakład fryzjerski, taki, który specjalizuje się we fryzurach dla młodszych dzieci lub też po prostu, trafimy do  zakładu, gdzie dzieciaki są mile widziane a fryzjerka bądź fryzjer zdołają zaczarować naszą pociechę. Wówczas możemy pokusić się o coś ekstra i przemienić naszego małego zdobywcę z dżunglą na głowie w prawdziwego modela.

Zapewne pomoże nam w tym  sam fryzjer, który może podpowiedzieć, co się obecnie modnie nosi w  przypadku młodszej klienteli. Możemy również sami przygotować się nieco wcześniej. Zasięgnąć porady w intrenecie,  przejrzeć zdjęcia młodych gwiazd, lub też ich dorosłych odpowiedników. Fryzury męski nie różnią się zbytnio od fryzur kilku, czy nawet kilkunastolatków.

Modne fryzury męskie i chłopięce

Od dłuższego czas moda męska i chłopięca jest bardzo jednolita. Na jednym biegunie mamy fryzury klasyczne, które charakteryzują mocno wygolone boki i kark. Dłuższa grzywka, w  klasycznym wydaniu z zaczesaną na prawą lub lewą stronę. Często zaczesanie to  ten odbywa się z pomocą specjalnej gamy kosmetyków do utrwalania fryzur męskich, tj. pomad na bazie wody lub parafiny.

Musimy jednak pamiętać o najważniejszej kwestii. Fryzura zarówno ta  dla maluszka jak i ta dla nastolatka powinna być zgoda z typem urody dziecka i jego przekonaniami. Jeżeli dziecko ma problem z akceptacją siebie, nie lubi swoich uszów, nie zmuszajmy aby goliło się na bardzo  krótko, zadbajmy o jego komfort. 

Przeczytaj też: http://www.miasto-dialogu.pl/moda-mlodziezowa-jakie-ubrania-wybrac-dla-nastolatki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here