fryzura
fot.: pixabay.com

Właściwe dobranie fryzury jest nie lada wyzwaniem dla większości kobiet. Nie ułatwia tego zmieniająca się moda i trendy, które nie zawsze każdemu pasują. Dobór odpowiedniej fryzury to indywidualna kwestia, na która wpływa wiele czynników. Warto tę decyzje przemyśleć, aby móc cieszyć się potem pięknym wyglądem. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-dopasowac-fryzure/

Względy praktyczne

Poszukując idealnej fryzury często inspirujemy się stylizacjami gwiazd w czasopismach. Zapominamy jednak, że za efektem końcowym takich efektownych upięć stoi sztab profesjonalistów i godziny modelowania. Na co dzień nie możemy sobie jednak pozwolić na czasochłonne układanie włosów. Powinniśmy więc podejść do wyboru fryzury przede wszystkim praktycznie. Zastanówmy się, czy nie będzie wymagała od nas zbyt wiele zaangażowania każdego ranka i czy jesteśmy w stanie temu sprostać. Innym ważnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest nasza aktywność podczas dnia. Jeśli uprawiasz regularnie sport lub twoja praca wymaga upiętych włosów, trzeba to uwzględnić.

Fryzura a kształt twarzy

Dobierając fryzurę musimy przeanalizować najpierw kształt naszej twarzy. Odpowiednie cięcie pozwoli na m z jednej strony zatuszować pewne niedoskonałości, a z drugiej uwidocznić te miejsca, które warte są podkreślenia. Możemy złagodzić nieco ostry kontur twarzy, zwłaszcza jeśli ma ona kształt bardziej kwadratowy, poprzez delikatne miękkie fale i loki. Odpowiednio przycięta grzywka pomoże skrócić optycznie zbyt wysokie czoło. Jeśli nadamy włosom objętości, zbyt odstające uszy będą mniej widoczne. Szczupłą twarz warto natomiast odsłonić, spinając włosy na przykład w kok czy koński ogon. 

Fryzura a kondycja włosów

Dobierając fryzurę powinnismy kierować się również kondycją włosów. W przypadku cienkich, osłabionych włosów długie fryzury nie będą wyglądać zbyt efektownie. Nadmierna długość może też zbytnio jej obciążyć i pogorszyć ich stan. Lepiej w takim przypadku zrezygnować także z inwazyjnych zabiegów jak na przykład trwała czy prostowanie włosów. 

Z kolei sztywne, grube włosy mogą nie być podatne na układanie, modelowanie na szczotce, nawet jeśli użyjemy dobrej jakości kosmetyków do stylizacji. Kluczem jest odpowiednie cięcie, które sprawi, że włosy same będą się układać w pożądany przez nas sposób. 

Przeczytaj też: http://www.derm-art.pl/farbowanie-wlosow-a-alergia 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here