Jak leczyć depresję

Depresja jest poważną chorobą, która obecnie dotyka coraz więcej osób. Ponieważ jej objawy nie zawsze są oczywiste, metod leczenia jest naprawdę dużo. Nic w tym dziwnego – ludzka psychika jest tak skomplikowana, że nie ma jednej skutecznej metody na zwalczenie wszystkich zaburzeń. Z uwagi na to, że depresja najczęściej leczona jest poprzez farmakoterapię lub psychoterapię, warto zastanowić się nad tym, co będzie skuteczniejsze w Twoim przypadku.

Jak leczyć depresję – psychoterapia czy farmakoterapia?

Depresja może objawiać się w różnorodny sposób. Również jej przyczyny często są zupełnie inne. Jeśli choroba ta została wywołana przez śmierć kogoś bliskiego, najpewniej przybierze inną postać niż jeśli pojawiła się samoistnie. Stopień nasilenia symptomów u każdego jest inny, dlatego leczenie także będzie wyglądało inaczej. Niektórzy zaufali współczesnej medycynie i postanowili skorzystać z farmakoterapii. Antydepresanty zazwyczaj działają na zasadzie pobudzania mózgu do produkcji serotoniny. Są skuteczne, ale często nie na dłuższą metę. Psychoterapia z kolei jest długotrwała i nie ma pewności, czy w danym przypadku się sprawdzi, ale pozwala na stałe zmienić negatywne wzorce zachowań i pozbyć się dręczących myśli. Czasami obydwie formy leczenia są ze sobą łączone. W takim razie jak najskuteczniej leczyć depresję? W podjęciu decyzji niezbędna okaże się pomoc lekarza specjalisty.

Który lekarz podpowie Ci, jak leczyć depresję?

Tak jak w przypadku innych poważnych chorób, również przy depresji to lekarz podejmuje decyzję odnośnie leczenia. Działa on w taki sposób, by jak najbardziej pomóc pacjentowi i dopasować do niego najlepszą metodę terapii. W przypadku depresji lekarz psychiatra może skierować chorego do psychoterapeuty lub zalecić odpowiednie lekarstwa. Ponieważ tak wiele zależy od tego specjalisty, warto szczególnie zastanowić się nad jego wyborem. Dobrym pomysłem jest prześledzenie strony internetowej interesującej poradni i sprawdzenie opinii klientów. Psychiatrzy, którzy znają się na rzeczy często umieszczają informacje podobne do tych zawartych na stronie https://psychiatrzy.pl/podejrzewasz-depresje/. Dzięki nim możesz dowiedzieć się, jak leczyć depresję, w jakich przypadkach konsultacja jest konieczna oraz jak przebiega. Pozwoli Ci to dokładnie przygotować się na wizytę i poczuć się pewniej. Pamiętaj, że szukanie pomocy u psychiatry to żaden wstyd, a wręcz synonim odpowiedzialności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here