Jak wyszczuplić łydki

Szerokie łydki to jeden z najczęstszych kompleksów kobiet. Dla wielu pań jedyne rozwiązanie na zbyt grube łydki to operacja chirurgiczna. Jednak taki zabieg to ostateczność, a medycyna estetyczna proponuje o wiele mniej inwazyjne procedury, które wyszczuplą łydki. Są one skuteczne, bezbolesne i pozwalają cieszyć się szybkimi efektami. Poznaj sposób na szerokie łydki.

Łydki – kompleks wielu kobiet

Łydki to ten obszar ciała, który trudno wymodelować. Wygląd łydek w dużym stopniu zależy od genetyki. Ich wygląd można zmienić dzięki ćwiczeniom, właściwej pielęgnacji lub sprawdzonym modowym trikom. Ćwiczenia na nogi nie zawsze przynoszą szybkie i pożądane efekty. Podobnie jak kremy i masaże, które można stosować podczas codziennej pielęgnacji. One jednak nie sprawią, że nogi nagle staną się smukłe. Jak więc radzić sobie z tym kompleksem? Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie jako jeden z zabiegów na wyszczuplenie łydek wymieniają Vela Shape III.

Grube łydki – skąd się biorą?

Grube łydki to zazwyczaj efekt braku ruchu i złej diety. Tłuszcz na nogach odkłada się, kiedy z ćwiczeniami nam nie po drodze, a jadłospis obfituje w cukry i wysoko przetworzoną żywność. Na grube łydki wpływać może też genetyka. Coraz częściej mówi się też, że grube łydki są objawem lipidemii, czyli obrzęku tłuszczowego. Lipodemia jest schorzeniem, które najczęściej występuje wśród kobiet. Statystyki wskazują, że cierpi na nią ok. 10% Europejek. Lipodemia obejmuje przeważnie nogi, ale może też pojawić się na ramionach. Nie jest znana dokładna przyczyna rozwoju tej choroby. Lekarze jako prawdopodobne podłoże wymieniają genetykę, ponieważ często jest ona dziedziczona. Objawia się ona obrzękiem nóg i ramion, wrażliwością na dotyk, skłonnością do krwiaków, źle ukrwioną i zimną w dotyku skórą, bólami kończyn dolnych, nogami przypominającymi słupek lub lejek, przez co kostki i kolana przestają być widoczne.

Skuteczny sposób na szczupłe łydki

Vela Shape III jest zabiegiem łączącym działanie podczerwieni, fal radiowych o najwyższej mocy oraz masażu próżniowego. Dzięki temu efekty Vela Shape III to spektakularne wyszczuplenie, wymodelowanie sylwetki, usunięcie cellulitu i wiotkiej skóry. Te rezultaty utrzymują się przez wiele miesięcy. Co ważne, efekty zabiegu osiąga się bezinwazyjnie i bezboleśnie dla pacjenta, a do samej procedury nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pacjentki kliniki Miracki jako jedną z głównych zalet Vela Shape III uznają też krótki czas zabiegu. Aby wyszczuplić łydki, wystarczy 30 minut.

Szczupłe łydki – krok po kroku

Pierwszym krokiem do szczupłych łydek jest odbycie konsultacji wstępnej. W klinice Miracki jest ona bezpłatna i można się na nią umówić na https://klinikamiracki.pl/kontakt/. W jej trakcie kosmetolog omawia szczegóły kuracji i jej przebieg, a także wyklucza przeciwwskazania. Aby uniknąć niepożądanych efektów Vela Shape III, zabiegu nie należy przeprowadzać w przypadku chorób nowotworowych, zmian skórnych nowotworowych i przed nowotworowych, implantów elektronicznych i metalowych, ogólnego złego stanu zdrowia, infekcji, ciąży i okresie karmienia oraz przerwania ciągłości naskórka w miejscu zabiegowym.

Właściwy zabieg jest krótki i nie jest przeprowadzony pod znieczuleniem – mimo to nie jest bolesny. W jego trakcie można odczuwać jedynie mocno rozgrzane tkanki w obszarze leczenia – uczucie to nie jest nieprzyjemne. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, która działa dwutorowo. Po pierwsze zasysa ona wałeczki skóry i poddaje je działaniu podciśnienia, po drugie rozgrzewa skórę do temperatury 43-45 stopni Celsjusza. Za rozgrzanie skóry odpowiadają fale RF. Budowa głowicy pozwala na bezpieczne i skuteczne zassanie tkanek, a więc wykonanie masażu próżniowego pobudzającego krążenie i przyspieszającego procesy metaboliczne. W efekcie może dojść do szybszego usuwania niechcianych substancji z organizmu.

Po zabiegu pacjentka nie musi martwić się o rekonwalescencje. Nie ma potrzeby jej przeprowadzania. Zalecenia, jakie otrzymują pacjentki to delikatne traktowanie skóry, nietarcie jej i nieuciskanie. Dzięki temu będzie można ograniczać niepożądane działanie zabiegu na szczupłe łydki takie jak lekko rozpalona i zaczerwieniona skóra. Efekty uboczne ustępują po kilku dniach.

Aby jak najdłużej utrzymać rezultaty zabiegu na szczupłe łydki, rekomenduje się prowadzenie aktywnego trybu życia i zbilansowanej diety. Konieczne jest również nawadnianie organizmu od wewnątrz. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here