Jednorazowe maseczki ochronne na twarz

Aktualnie przed wyjściem z domu każdy człowiek musi założyć na siebie ochronną maseczkę. Jest to obowiązek, któremu wszyscy podlegają. Tutaj nie ma wyjątków, gdyż wirus może zaatakować każdego, dlatego cała ludzkość musi się przed nim chronić. Maseczki na twarz występują w różnych wariantach i odmianach, jednak wciąż za najpopularniejsze uchodzą te jednorazowe. Czym jednak różnią się one od masek przeznaczonych do wielokrotnego użytku? No i czy rzeczywiście można ich użyć tylko jeden raz, a potem trzeba od razu wrzucić je do kosza na śmieci?

Jednorazowe maseczki na twarz są takim pierwszym wyborem większości osób. Obecnie można je już kupić niemalże wszędzie, dlatego nie trzeba ich szukać w jakichś specjalistycznych sklepach i nie trzeba też zamawiać ich przez Internet. One są dostępne na każdym kroku. Pojawiają się oczywiście w aptekach i drogeriach, ale też na stacjach benzynowych, w supermarketach czy sklepach z produktami do domu. Plusem na pewno jest ich cena. Jedną taką maseczkę jednorazową można kupić już dosłownie za kilkadziesiąt groszy. Minus wynika oczywiście z przeznaczenia produktu, sugerowanego przez jego nazwę. Maseczkę jednorazową można założyć tylko jeden raz. Będzie ona skutecznym zabezpieczeniem przeważnie przez jakieś kilka godzin. Po tym czasie należy ją ściągnąć i wymienić na nową.

Czy to znaczy, że jednorazowa maseczka na twarz nie może zostać oczyszczona? Niestety, ale tak. Nie wolno jej prać, ani czyścić w żaden inny sposób. Nie da się jej odkazić nawet przy pomocy specjalistycznych antybakteryjnych czy antywirusowych preparatów. Nie można jej również wyparzyć w bardzo wysokiej temperaturze. Gdy ściągnie się taką jednorazową maseczkę ochronną z twarzy, powinna ona trafić prosto do kosza na śmieci. Jeżeli więc ma się zamiar ponownie wyjść z domu, trzeba użyć kolejnej maseczki, czyli wymienić tę starą na nową. Aby ściągnąć ochronę, wystarczy chwycić za przymocowane do niej gumeczki i w ten sposób zdjąć ją z twarzy. Raz użyta maska jednorazowa musi zostać wyrzucona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here