Kiedy udać się do kardiologa?

Kardiolog, to szczególny lekarz. Kardiolodzy zajmują się najtrudniejszymi schorzeniami. Każdy udaje się na pierwszą wizytę u kardiologa. W takim przypadku nie możemy zapomnieć o aktualnych wynikach badań, mowa tutaj o morfologii czy moczu. Należy mieć przy sobie spis leków oraz ich dawki. Nawet takie, które kupiliśmy bez recepty. Chorzy na astmę nie mogą przyjmować pewnych substancji. Jeśli na przykład cierpimy na inną chorobę przewlekłą, wymaga ona codziennego zażywania leków. Każda dolegliwość ma swojego lekarza. Należy zapytać kardiologa o działania uboczne oraz wszystkie rzeczy, które nas niepokoją. Leki kardiologiczne powinny działać, ale nie od razu. Obniżenie ciśnienia będzie możliwe po pewnym czasie. Nasz organizm musi zaakceptować daną substancję. Wszystkie wyniki badań należy pokazać na początku wizyty. Jeśli nie rozumiemy danego zagadnienia, powinniśmy pytać. Na pewno do takiej rozmowy należy się przygotować.

Pierwsza wizyta u kardiologa jest niczym przesłuchanie. Należy przedstawić wszystkie objawy, zarówno te niepokojące jak i nowe. Należy powiedzieć czy ktoś w rodzinie chorował na serce. Powinniśmy również wspomnieć o naszej sytuacji życiowej, która na przykład spowodowała stres. Jeśli występuje u nas złe samopoczucie, pobudzenie, ból głowy. Może wystąpić symptom nadciśnienia. Należy o wszystkim dokładnie opowiedzieć lekarzowi. Rozmowa z kardiologiem dotyczy całego naszego życia. Bardzo ważna jest tutaj dieta, ruch, mogą paść także pytania o seks. Dobry kardiolog powinien się skonsultować z seksuologiem. Nie należy się wstydzić konsultacji. Należy śmiało pytać o to, czy można przyjąć wiagrę. Czy istnieją jakieś leki zakazane. Należy zapytać jaki powinien być maksymalny wysiłek. Jakie miejsca na urlop są niekorzystne.

Zalecenia kardiologa

Powinniśmy ograniczyć solenie potrawy. Nie należy dodawać soli do potrawy, do warzyw. Należy także czytać etykiety produktów. Powinniśmy unikać konserw mięsnych. Właśnie w nich znajdują się duże ilości soli. Kolejną ważną tematyką jest ruch. Spacery, jogging to aktywność z której powinniśmy korzystać. Pływanie, gimnastyka w wodzie. W przypadku pytania o to, czy palimy, należy także mówić prawdę. Należy odpowiadać szczerze. Warto mówić o tym czy palimy zwykłe papierosy czy e-papierosy. Nikotyna uszkadza naczynia krwionośne. Co do alkoholu należy mówić o tym czy pijemy wino, whyski czy inny gatunek alkoholu. Jak często, w jakich ilościach. W przypadku stresu, podnosi się nasze tętno oraz rośnie ciśnienie. Serce stara się dogonić szybkiej pracy, w związku z tym może dojść do zawału. W przypadku rodziny, należy ją informować u jakiego lekarza się leczymy. Jego dane, adres, numer telefonu. Nasza rodzina powinna wiedzieć o konieczności zmiany stylu życia.

Kolejne wizyty u kardiologa są już dużo łatwiejsze. Należy zawsze przestrzegać zaleceń lekarza. W każdej sytuacji. Nie można samemu przerywać kuracji. Bardzo duże znaczenie mają badania kontrolne. Schorzenia kardiologiczne są groźne dla naszego zdrowia oraz życia. Może występować tutaj pytanie, dlaczego pacjencji nie zażywają leków? Właśnie, nie potrafią zrozumieć, że choroba przewlekła to taka, której nie da się wyleczyć, a jedynie zaleczyć. Przestraszyli się skutków ubocznych, a przecież każdy lek takie posiada. Na początku mogą odczuwać pewien dyskomfort po zażyciu leków. W każdym przypadku każdą wątpliwość należy skonsultować z naszym lekarzem.

Jakie badania zaleca kardiolog?

Kardiolog najczęściej zaleca echo serca, EKG. Na czym one polegają? Echo serca to inaczej echokardiografia. Za pomocą odbitych od serca fal można ocenić budowę serca oraz naczyń krwionośnych. EKG to elektryczna aktywność serca. Badanie to jest zarejestrowane przy pomocy elektrod, które są zamocowane na skórze klatki piersiowej. Badanie to polega na ocenę rytmu i częstotliwości pracy serca. Przede wszystkim na wykrycie uszkodzenia mięśnia sercowego. Na podstawie badania EKG możemy określić wielkość komór serca. Kardiolog dobiera dane badania do konkretnego pacjenta. Nie należy się sugerować naszą rodziną przy przyjaciółmi. Każdy przypadek jest inny, w związku z tym kardiolog powinien przeprowadzić właściwą diagnozę, następnie dopasować leki uwzględniając nasze wyniki badań. Dodatkowo bardzo ważne jest włączenie do swojego życia sportu. Należy przestrzegać konkretnych zaleceń kardiologa. Niestety niektóre osoby nie biorą sobie do serca zaleceń lekarza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here