Kilka zasad prawidłowego używania perfum

Prawidłowe używanie perfum jest niemal tak samo ważne jak wybór samego zapachu. Warto nauczyć się aplikować perfumy w taki sposób, aby wydobyć z nich jak najwięcej. Poniżej kilka cennych wskazówek.

Perfumy po prysznicu

Najlepszy czas na aplikację perfum to moment, gdy jesteśmy po ciepłym prysznicu. Skóra jest wtedy rozgrzana, dzięki czemu łatwiej wchłonie zapach. Z tego powodu zimą sięgamy po bardziej intensywne zapachy. Nasza skóra jest wtedy wychłodzona, przez co wydaje nam się, że perfumy słabo pachną. Drugi powód, dla których najlepiej jest zaaplikować perfumy po prysznicu to fakt, że środki myjące zdążyły zmyć z naszej skóry zanieczyszczenia oraz warstwę łojową, która częściowo blokuje pełne rozwinięcie się zapachu perfum.

Pamiętajmy, że perfumy najlepiej wchłaniają się w skórę o dobrej kondycji: nawilżoną i dobrze odżywioną. Dobra dieta, natlenienie organizmu, picie odpowiedniej ilości wody i regularne nawilżanie skóry kosmetykami to podstawy dbania o skórę.

Przed założeniem ubrania

Zdarza się, że perfumy pozostawiają po sobie ślady na ubraniu. Dlatego dobrym nawykiem jest rozpylanie ich na ciało jeszcze przed założeniem ubrania. Zanim ubierzemy się, pozwólmy perfumom wyschnąć na naszej skórze. Zdecydowanie nie poleca się rozpylać perfum bezpośrednio na ubraniach. Wpływa to negatywnie na kondycję tkanin. Sam zapach jest wtedy znacznie mniej intensywny niż w sytuacji, gdy perfumy zostaną rozpryskane na ciele.

Nigdy po nałożeniu kremu na skórę

Masła, kremy i mleczka nawilżające nie powinny być nakładane na skórę bezpośrednio przed aplikacją perfum. Takie środki pielęgnujące zawierają substancje zapachowe, które mogą zniekształcać zapach perfum.

Szukaj punktów ciepła na ciele

Ze względu na to, że to właśnie ciepło jest najlepszym aktywatorem zapachu, warto rozpryskać perfumy w tych miejscach naszego ciała, które są najcieplejsze. Takie swoiste punkty ciepła znajdują się na nadgarstkach, szyi, pod kolanami. Po aplikacji, nie należy pocierać skóry.

Jak duże dawki perfum aplikować jednorazowo?

Na końcu, warto zwrócić uwagę na odpowiednią dawkę pachnidła. Perfumy są bardziej skoncentrowane niż wody perfumowane (i jeszcze bardziej niż wody toaletowe), dlatego należy aplikować ich jednorazowo najmniej. Z reguły wystarczą tylko dwa miejsca na ciele. Świetnym pomysłem na rozprzestrzenianie wokół siebie przyjemnego zapachu jest spryskanie perfumami włosów. W tym wypadku perfumy powinny być delikatne. Prawidłowo aplikowane perfumy są wyczuwalne, ale nie duszą właściciela ani osób znajdujących się w jego otoczeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here