Kolagen na stawy – naturalnie i zdrowo!

Kolagen to białko, które jest podstawowym budulcem tkanki łącznej w organizmie człowieka. Wchodzi w skład ścięgien, stawów, skóry, a nawet rogówki oka. To właśnie kolagen sprawia, że nasza skóra jest naprężona i jędrna. Niestety po 25. roku życia nasz organizm zmniejsza produkcje tego białka. Ma to wpływ nie tylko na wygląd naszej skóry, ale także na stawy.

Stawy są podstawową jednostką układu ruchowego człowieka. W przypadku ich dysfunkcji człowiek nie może się swobodnie poruszać. Dodatkowo może się to wiązać z ogromnym i uciążliwym bólem. Warto zatem zadbać o stawy, nawet jeżeli do tej pory nie odczuwaliśmy żadnych problemów w ich funkcjonowaniu. W przypadku stawów dobrą metodą będzie dostarczanie kolagenu, który może występować w różnych formach. Najlepiej przyjmować taki, który cechuje się największą przyswajalnością. W aptekach możemy znaleźć wiele preparatów w formie tabletek, które oprócz kolagenu będą także zawierały witaminę C (jest ona niezbędna do powstawania kolagenu).

Naturalny kolagen na stawy

Bardzo ważne jest, aby dostarczać swoim stawom naturalny kolagen, ponieważ zawiera on najpotrzebniejsze budulce tkanki łącznej. Dzięki temu mamy pewność, że nasza kuracja jest zbilansowana, odpowiednio dobrana, a przede wszystkim skuteczna. Oprócz tabletek, kolagen może występować także w postaci proszku oraz żelu. Niezależnie od tego, w jakiej formie będziemy go przyjmować, ważne jest, aby był to w pełni naturalny produkt.

Rybi kolagen na stawy

Przyjmowanie kolagenu można rozpocząć już w wieku 30 lat, ponieważ, jak pokazują liczne badania naukowe, mniej więcej w tym wieku notuje się znaczny spadek produkcji kolagenu w organizmie człowieka. Oznacza to, że należy wtedy dostarczyć białko z zewnątrz. Da nam to gwarancję pięknej skóry, ale także pozwoli zregenerować nasze stawy. Musimy jednak mieć świadomość, że nie każdy suplement diety czy kosmetyk zawiera aktywne białko, które jest najlepiej wchłaniane przez nasz organizm. Do produkcji części preparatów jest wykorzystywany kolagen bydlęcy, który nie jest aktywnym białkiem, a tym samym nie wpływa na nasz organizm pozytywnie. Najbardziej skuteczne są preparaty, w skład których wchodzi kolagen pozyskiwany ze skóry morskich ryb. Dlatego, jeżeli się zdecydujemy na kuracje kolagenową, należy dowiedzieć się, jaki jest skład danego suplementu diety.

Kolagen na stawy dla sportowców

Zmiany zwyrodnieniowe stawów to częsta przypadłość większości ludzi po 50. roku życia. Jednak nie tylko oni mogą borykać się z bólami i przeciążeniem stawów. Grupą, która jest szczególnie narażona na zwyrodnienia i uszkodzenia stawów, są sportowcy i osoby, które bardzo dużo ćwiczą. Na szczęście negatywne skutki nadmiernej aktywności fizycznej (bądź ciężkiej fizycznej pracy) można minimalizować, właśnie przez przyjmowanie rybiego kolagenu. W przypadku sportowców ważne jest zapobieganie, ponieważ bóle i uszkodzenia stawów mogą wyłączyć z treningów na długie miesiące, co może prowadzić nawet to zaprzepaszczenia kariery.

Dowiedz się więcej na duocollagen.pl

DuoLife S.A. ul. Topolowa 22, Więckowice k/Krakowa, infolinia 12 333 45 67.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here