Miażdżyca serca

Większość z nas nie myśli pewnie o konsekwencjach niezdrowego trybu życia. Przecież co może szkodzić jeszcze jeden hod dog, czy mały kawałek pizzy. Po co marnować czas na spacer do pracy, jak można podjechać pod sam próg biura wygodnym samochodem. A po pracy? No przecież każdy zasługuje na chwilę odpoczynku przed telewizorem, z czymś wysoko kalorycznym w ręku. Oczywiście jest to wygodne. Tak samo jak wygodne jest podpisywanie wyroku śmierci pod naszym nazwiskiem. Pewnie mało kto zdaje sobie sprawę, iż zła dieta i brak ruch może spowodować wiele poważnych schorzeń. Jednym z najgroźniejszych może być zawał, którego powodem często jest miażdżyca serca.

Miażdżyca serca

Miażdżyca sercaJest ona spowodowana zatkaniem tętnic przez szkodliwy tłuszcz. Może on całkowicie zatkać tętnice uniemożliwiając przepływ krwi. Istnieje też ryzyko, że ta zbierająca się kropla tłuszczu pęknie a wtedy krew w tym miejscu utworzy skrzep który skutecznie zatamuje krążenie. Pamiętaj, że niedotlenienie mięśnia sercowego może spowodować zatrzymanie jego akcji. W tym miejscu przypominamy, że zawał serca to jeden z najczęstszych powodów śmierci.

Jednak zawał to nie jedyne szkody, jakie możne wywołać miażdżyca serca. Może to też powodować udar mozgo, chorobę wieńcową czy przewlekłą chorobę nerek. Więc nie zwlekaj lepiej zaczyni już zapobiegać miażdżyca serca, która może ciągnąc za sobą poważne konsekwencje. Lecz co trzeba robić? Najlepiej jeśli będziesz unikał cholesterolu, który jest główną przyczyną zatorów tętnic. Uprawiaj też dużo sportu. Może to być joga, fitness czy choćby zwykle bieganie. Zapewniam, że wpłynie to pozytywnie nie tylko dla serca ale i dla całego organizmu. Zadbaj też o prawidłową dietę,unikając tłuszczów. Spożywaj za to więcej produktów pełnoziarnistych, warzyw i owoców.

Jeśli palisz to dla swojego zdrowia, odstaw używki. Staniesz się nie tylko bogatszy o lepsze zdrowie, ale i zostanie Ci więcej pieniędzy na inne przyjemności. Jak więc widzisz, to tylko od ciebie zależy czy zgodzisz się na wyrok własny śmierci. Lepiej zdecyduj już dziś, zanim będzie za późno.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here