Nowości zapachowe na wiosnę

Słowo perfumy wywodzi się od łacińskiego określenia „per fumum” i oznacza „przez dym”. Pierwsze substancje zapachowe stosowane były na obszarze Bliskiego Wschodu, przede wszystkim w Egipcie. Nie były one jednak dostępne dla każdego. Wykorzystywano je m.in. podczas praktyk religijnych. Zresztą kompozycje zapachowe były właśnie dziełem kapłanów.

Historia

Pierwsze perfumy miały formę wonnych olejków i balsamów. Co ciekawe, w pierwszych latach istnienia chrześcijaństwa stosowanie perfum było zakazane jako zbyt zmysłowe. Technikę produkcji zapachów rozwinęli jednak Arabowie uznawani za mistrzów w tej dziedzinie. Do Europy perfumy na dobre trafiły w wieku XII w okresie krucjat. Pierwsza fabryka perfum na skalę przemysłową powstała w roku 1928 w Paryżu. W XX wieku perfumy stały się już ogólnodostępne i tak jest do dzisiaj. Obecnie trudno jest sobie bez nich wyobrazić życie codzienne.

Jak dopasować perfumy do osobowości i okazji?

Perfumy to nie tylko przyjemny zapach. Określają one bowiem w dużej mierze daną osobę i odzwierciedlają jej osobowość. Spore znaczenie ma również okazja, na którą perfumy mają zostać użyte. Co ciekawe, raczej nie ma co być wiernym tylko jednemu zapachowi. To bowiem dość monotonne i dane perfumy nie zawsze pasują do każdej okazji. Z drugiej strony nie trzeba od razu szukać różnorodnych zapachów. Bezpiecznym rozwiązaniem jest po prostu wybranie jednej rodziny zapachowej i bycie jej wiernym.

Rodzaje perfum

Najpopularniejsze są perfumy kwiatowe. Takie zapachy dla kobiet i mężczyzn wyróżniają się delikatnymi aromatami jednego kwiatu lub całego bukietu. Często zawierają też nuty owocowe i orientalne. Przykładem takiego rozwiązania są zapachy z oferty perfumy-marzen.pl. Perfumy szyprowe są dużo cięższe. Zawierają aromaty mchu dębowego, żywicy i piżma. To propozycja dla osób odważnych i pewnych siebie. Cytrusowe zapachy dla mężczyzn i kobiet bazują oczywiście na owocach cytrusowych, a więc cytrynach, pomarańczach, mandarynkach czy limonkach. Są lekkie i orzeźwiające. Świetnie sprawdzają się latem. Perfumy orientalne to przede wszystkim aromaty korzenne, piżmo i wanilia. To zapachy przyjemne, słodkie i bardzo zmysłowe. Nie wszyscy wiedzą również o tym, że wyróżnia się perfumy drzewne robione np. z drzewa sandałowego, paczuli czy cedru. Na ogół są to propozycje skierowane do mężczyzn. Oprócz tego wyróżnia się jeszcze perfumy owocowe. W tym przypadku wykorzystywane są owoce nie będące cytrusami. Są to zapachy idealne na lato, które pasują do osób energicznych i aktywnych na co dzień.

Jak znaleźć perfumy odpowiednie dla siebie?

Z pomocą w tym przypadku przychodzi internetowa perfumeria, gdzie każdy znaleźć może zapach odpowiedni dla siebie. Tak naprawdę najlepszą metodą jest po prostu testowanie poszczególnych rozwiązań. Warto jednak nie ograniczać się tylko do jednego zapachu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here