Objawy zawału serca a nerwica

Ciągłe stresy, którymi atakowany jest nasz organizm prowadzą do powstawania w naszym organizmie napięć i zakłóceń energetycznych, w rezultacie, których układ nerwowy przestaje odpowiednio funkcjonować. Jeśli długo jesteśmy narażeni na sytuacje stresowe tracimy odporność i stajemy się bardziej podatni na choroby. Jedną z przypadłości, z jaką możemy mieć do czynienia jest nerwica lękowa. To nic innego jak reakcja organizmu na szybki tryb życia, ciągłe zmartwienia i troski.

Objawy zawału serca a nerwicaNerwica ma wiele twarzy i finalne zdarza się, że prowadzi do depresji. Jeśli czujemy, że zaczyna z nami dziać się coś niedobrego i niepokojącego, stajemy się bardziej drażliwi lub płaczliwi, a byle drobiazg wyprowadza nas z równowagi to najwyższy czas się tym zająć. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu to absolutna konieczność.

Z racji tego, że objawy nerwicowe przypominają często inne dolegliwości, powinniśmy zrobić szereg badań. Poleca się wykonać szczegółową morfologię krwi oraz badania na obecność pasożytów takich jak: glista ludzka oraz bakterie wywołujące boreliozę. Korzystnie jest wykluczyć zaburzenia hormonalne, głównie hormonów tarczycy. Sprawdzamy też poziom niektórych witamin, głównie z grupy B oraz witaminy D. Niedobory tych witamin wywołują objawy podobne do nerwicy. Czasami nerwica powoduje szybkie i nierówne bicie serca. Niektórzy zaczynają od razu wykręcać numer na pogotowie.

Spokojnie, jednak objawy zawału serca a nerwica to dwie różne sprawy i nie należy wpadać w panikę, kiedy nasze serce zaczyna szybciej bić

Przyspieszony puls, szybszy metabolizm, pocenie się oraz niepokój ruchowy i brak koncentracji są typowymi objawami nerwicy. Zaburzenia lękowe nie są niczym przyjemnym, ale pocieszające jest to, że medycyna doskonale radzi sobie z lękiem i nadmiernymi emocjami. Głównym sposobem leczenia nie są farmaceutyki tylko psychoterapia behawioralna. Psychoterapeuci zapoznają nas z przyczynami powstawania nerwic, wytłumaczą, że objawy to tylko reakcja organizmu na strach. Dobry specjalista wyjaśni, że szybkie bicie serca nie jest zawałem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here