Bez względu na płeć, włosy stanowią jeden z ważnych wyznaczników atrakcyjności człowieka. Jeśli są zdrowe i zadbane, zdobią zarówno kobiety, jak też mężczyzn. Niestety z różnych powodów może dochodzić do nagłej utraty włosów. Łysienie to problem, który częściej dotyka panów, jednak również kobiety zmagają się z tą tak trudną sytuacją. Na szczęście rozwój nowoczesnej medycyny oraz technik medycznych wpływa na to, że pojawiają się nowe możliwości pomocy ludziom, również w aspekcie przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów

Klinika włosa to miejsce, do którego należy umówić się na pierwszą konsultację z lekarzem trychologiem, aby mógł on zebrać dokładny wywiad i zakwalifikować pacjenta do leczenia. Przeszczep włosów to zabieg, który niestety nie jest rekomendowany we wszystkich sytuacjach, dlatego właśnie lekarz musi dobrze poznać sytuację zdrowotną pacjenta oraz określić, jakie jest tło utraty włosów. Wszystko to robione jest po to, aby przeszczepy włosów przeprowadzać tylko i wyłącznie u tych pacjentów, o których tego typu zabieg przyniesie pożądane efekty.

Efekty przeszczepu włosów

Na efekty zabiegu jakim jest przeszczep włosów trzeba oczywiście trochę poczekać. Włosy potrzebują co najmniej kilku tygodni, aby urosnąć na centymetr lub dwa oraz aby można było ocenić, czy zabieg się powiódł. Nie da się zatem ukryć, że cierpliwość jest wyjątkowo potrzebna, aby móc zobaczyć pierwsze efekty przeszczepu. Najczęściej przeszczepy włosów kończą się sukcesem, ponieważ lekarz dobiera pacjentów tak, aby nie narażać ich na niepotrzebne koszty, jeżeli tylko istnieje cień szansy, że przeszczep włosów może nie przynieść skutku. Etyka w podejściu do pacjenta jest zawsze najważniejsza.

Czy każdy może skorzystać z przeszczepu włosów?

Aby móc skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów, trzeba przedstawić lekarzowi wyniki różnych badań, tak by mógł on ocenić, czy cały zabieg nie będzie zbyt dużym obciążeniem na przykład do serca pacjenta. Z pewnością zatem warto zabrać ze sobą na pierwszą wizytę z trychologiem wyniki morfologii krwi oraz zaświadczenie od lekarza kardiologa o braku przeciwwskazań do poddania się zabiegowi. Klinika włosa to miejsce, w którym wymagane są tego typu dokumenty medyczne. O wszystkie najważniejsze informacje z wartością zapytać już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej z konsultantem lub innym pracownikiem kliniki. Dzięki temu będzie można się lepiej przygotować do spotkania z lekarzem, a następnie szybciej ustalić termin zabiegu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here