regularne posiłki

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się ze złotymi radami, dotyczącymi zdrowego stylu życia. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie będą naprawdę skuteczne, a co najważniejsze mogą wcale nie wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Nie dawajmy nabrać się na diety cud, drogie suplementy o wątpliwym składzie. Jeśli korzystamy z informacji udostępnianych na portalach i forach, róbmy to z rozsądkiem. Każdy z nas jest inny i powinien swój plan odżywiania i regularne posiłki dobierać według własnych potrzeb. Nauczmy się odczytywać potrzeby własnego organizmu. Reszta przyjdzie z łatwością. Dziś chcemy przekazać Wam pewne rady, które pozwolą cieszyć się zdrowiem i energią przez cały czas.

Po pierwsze, jak najwięcej ruchu!

Stara złota zasada głosi:” Ruch to zdrowie” i jest to prawda. Tu jednak także należy uważać. Zbytnie przeciążenia mogą narazić nas na niepotrzebne kontuzje i i spowodować przymusową rezygnację z aktywności fizycznej.

Po drugie, pij wodę!

Woda wpływa korzystnie na wiele czynników. Warto pić jej co najmniej 2 litry dziennie.

Po trzecie, nie zapominaj o owocach i warzywach!

Owoce i warzywa to prawdziwe bogactwo witamin. Nie musimy chyba podkreślać, jak wielkie zalety może przynieść ich uzupełnianie w ten sposób.

Po czwarte, i najważniejsze, spożywaj regularne posiłki!

W tym miejscu warto zatrzymać się chwilę dłużej. Regularne posiłki są bardzo istotne, dla osób chcących żyć zdrowo. To bardzo ważne, aby nasze dania były spożywane w miarę podobnych odstępach czasu. Najgorszą z sytuacji jest całodzienne głodzenie się po to, by wieczorem pochłonąć porcję jedzenia kolosalnych rozmiarów.

Regularne posiłki wydają się zadaniem trudnym do zrealizowania szczególnie dla osób pracujących. Jeszcze gorzej nastawione są do tego osoby pracujące na różne zmiany. Tu przychodzimy z propozycją, która może okazać się ratunkiem. Coraz bardziej popularne są tzw. diety pudełkowe. Danie przygotowane już wcześniej może być zjedzone nie tylko w domu, ale również poza nim, np. podczas przerwy w pracy. Regularność w jedzeniu potraw jest istotna dla wszystkich. Szczególnie muszą o tym pamiętać osoby, które znajdują się na diecie redukcyjnej, czyli chcą spalić zbędną tkankę tłuszczową. Posiłki przyjmowane w niezbyt długich odstępach czasu (najlepiej, gdy przerwy wynoszą około 3-4 godziny) pozwalają czuć się im najedzonym przez dłuższy czas. Dzięki temu osoby marzące o uzyskaniu szczuplej sylwetki nie mają ochoty na podjadanie między posiłkami. Należy przecież pamiętać, chipsy, ciasta, cukierki itp. przy traceniu wagi nie wchodzą w grę!

Podsumowanie

Na zdrowy tryb życia składa się wiele czynników. Dzisiaj przedstawiliśmy Wam najważniejsze z nich. Jeśli będziecie przestrzegać naszych wskazówek na pewno uda Wam się osiągnąć rezultaty. Będziecie przede wszystkim zdrowi. Pamiętajcie, nic nie dadzą głodówki czy diety o drastycznie niskiej kaloryczności. Wystarczy ruch, nawodnienie i regularność w spożywaniu posiłków. To cały sekret zdrowego tryby życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here