Rozległy zawał serca

Nieprawidłowy tryb życia może nieść ze sobą liczne konsekwencje. Większość z nich jest zauważalna dopiero po dłuższym czasie. Wraz z wiekiem rośnie ryzyko pojawienia się nieprawidłowości w obrębie układu krążenia. Skutki takich schorzeń są bardzo poważne. Często dochodzi do zablokowania tętnic i niedokrwienia organów. Zagraża to nie tylko zdrowiu, ale również życiu. Szczególnym przypadkiem jest rozległy zawał serca.

Rozległy zawał serca

Rozległy zawał sercaDotyczy on niedrożności naczyń układu wieńcowego. Wskutek tego dochodzi do niedotlenienia całego mięśnia oraz powolnego obumierania. Poszczególne włókna tracą zdolność do kurczenia się i odbierania sygnałów nerwowych. Zahamowane zostaje krążenie w całym organizmu. Z tego powodu liczy się odpowiednio szybka reakcja i prawidłowe podjęcie działań przez lekarzy. Należy zachować ostrożność i zwracać uwagę na wszelkie pojawiające się symptomy.

Bardzo niepokojąca może być duszność oraz utrzymujący się ucisk w klatce piersiowej. Podwyższone tętno i odczuwanie niepokoju również są istotnym sygnałem. Należy niezwłocznie udać się do szpitala. Na miejscu zostaną wykonane szczegółowe badania, które pozwolą ocenić sytuację. W wielu przypadkach wystarczające jest podanie leków rozrzedzających krew. Szczególnie jeśli skrzepy są niewielkie i naczynie ma szanse na zachowanie drożności. Jednak przy poważniejszych niewydolnością konieczne mogą być operacje. W ich trakcie oczyszcza się tętnicę z nagromadzonych substancji lub tworzy się nowe połączenie omijające ten obszar. Powinno być to dopasowywane do sytuacji.

Jednak warto skupić się na zapobieganiu

Z tego powodu niezbędne są regularne wizyty u lekarza i przeprowadzanie badań kontrolnych. Na ich podstawie można wykryć wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. pomoże nam to we wprowadzeniu niezbędnych zmian. Równocześnie warto zadbać o swój styl życia. Aktywność fizyczna w ciągu dnia jest niezbędna. Osoby pracując w biurze powinny zadbać o dodatkowe zajęcia i wysiłek. Równocześnie należy uwzględnić tu dietę ograniczającą ilość tłuszczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here