Sok z aloesu - sprzymierzeńcem w walce o zdrowieSok z aloesu - sprzymierzeńcem w walce o zdrowie

Sok z aloesu to sprzymierzeniec zdrowia i urody. Jego środowiskiem naturalnym są tereny azjatyckie i afrykańskie. A jego prozdrowotne właściwości sięgają zamierzchłych czasów. Od kilku tysięcy lat znane są liczne zastosowania tego niezwykłego daru natury. Aloe Vera (aloes zwyczajny) jest szeroko wykorzystywany w kosmetyce, a także w farmaceutykach. Sok z aloesu to źródło drogocennych witamin, aminokwasów i związków mineralnych a także enzymów, które regulują pracę wielu narządów wewnętrznych.

Sok aloesowy – dlaczego jest taki cenny?

Sok aloesowy przyspiesza metabolizm, oraz przyspiesza oczyszczanie organizmu. Dzięki regularnemu spożywaniu soku z aloesu, makroelementy i inne składniki odżywcze są lepiej wchłaniane i przyswajane. Ponadto, sok z aloesu wspomaga pracę wątroby, więc jeśli narząd ten potrzebuje regeneracji- warto rozpocząć regularną kurację sokiem z aloesu. W dodatku, doskonale radzi sobie z toksynami w organizmie. Innym narządem, na którego sok z aloesu wykazuje działanie regeneracyjne są nerki.

Jakie składniki zawiera sok z aloesu?

Sok z aloesu doskonale wpływa na kondycję skóry. Oczyszcza ją i odżywia, ponadto działa łagodząco na stany zapalne skóry oraz pomaga uporać się z podrażnieniem. Sok aloesowy zawiera około 200 składników biologicznie czynnych, a to oznacza, że jest nośnikiem zdrowia. Zawiera składniki żółciopędne, co może przyczynić się do poprawy pracy układu trawiennego, a także substancje które wykazują działanie przeciwbólowe. Dla osób, które mają słaby układ odpornościowy, aloes do picia regularnie spożywany może okazać się wielce pomocny w walce z infekcjami.

Sok aloesowy – składniki:

  • mangan (wspiera układ nerwowy, a także łagodzi napięcie przedmiesiączkowego, a ponadto jest nieodłączym pierwiastkiem uczestniczącym w trawieniu)
  • selen (wspomaga organizm w walce ze starzeniem, reumatyzmem i reguluje pracę tarczycy)
  • enzymy,
  • ligniny (wiążą cholesterol i kwas żółciowy i ułatwiają pasaż treści jelitowej),
  • saponiny (dzięki nim, szybciej trawimy tłuszcze, oczyszczamy nerki. Wykazują również właściwości przeciwzapalne),
  • sód (odgrywa kluczową rolę w procesach związanych z układem sercowym i mięśniowym, a także jest niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu systemu nerwowego)
  • kwasy tłuszczowe,
  • magnez (jest istotny dla prawidłowej pracy układu nerwowego i kostnego, a także reguluje ciśnienie krwi i chroni przed arytmią),
  • wapń (odpowiada za prawidłowe działanie układu kostnego, a także krzepliwość krwi, wpływa także na proces regeneracji podczas snu),
  • aminokwasy (w tym kwasy nieprodukowane przez organizm),
  • miedź (jest ważna dla naszego mózgu i działa destrukcyjnie na groźne dla zdrowia bakterie),
  • żelazo (chroni przed anemią, buduje naszą krew, dzięki niemu możliwy jest transport tlenu do komórek, wspiera mięśnie),
  • potas (jest ważnym elementem gospodarki wodno- elektrolitowej organizmu, stabilizuje ciśnienie krwi),
  • cynk (jego niedobór efektuje trądzikiem i problemami z produkcją testosteronu)
  • A (witamina, która ma duże znaczenia dla zachowania zdrowego, świeżego wyglądu, pomaga w walce z trądzikiem i problemami ze wzrokiem),
  • C (pomaga w dobrym działaniu układu immunologicznego, walczy z wolnymi rodnikami),
  • E (świetny przeciwutleniacz, witamina młodości, polecana przy nadmiarze cholesterolu),
  • chrom (spala tłuszcz, obniża zły cholesterol),
  • cholina (regeneruje wątrobę, pomaga leczyć zaburzenia związane z drogami żółciowymi),
  • kwas foliowy (usprawnia działanie układu pokarmowego, odgrywa ważną rolę w produkcji soku żołądkowego a także działa korzystnie na pracę mózgu),
  • B12 (reguluje pracę układu nerwowego, uczestniczy w syntezie białka)

Sok z aloesu w zdecydowanym stopniu przyspiesza gojenie się skóry, dezynfekuje i wykazuje właściwości łagodzące podrażnienia naskórka. Ponadto, sok aloesowy wspomaga w walce nas w walce z nieubłaganie pędzącym czasem- opóźnia procesy starzenia- zawiera w sobie mnóstwo przeciwutleniaczy.

Aloes do picia – dla kogo jest wskazany

Aloes do picia jest zalecany przy schorzeniach układu pokarmowego. Łagodzi przykre objawy choroby wrzodowej oraz problemy natury gastrycznej. Jest również doskonałym wspomożeniem procesu odchudzania. Ponadto, aloes do picia to doskonały napój stymulujący układ immunologiczny, dlatego zalecany jest osobom cierpiącym na nawracające, uciążliwe infekcje. W dodatku, sok aloesowy pomaga nam się zregenerować po chorobie lub okresie stresowym. Sok z aloesu może być również suplementowany przez osoby, które mają kłopoty z krążeniem oraz wykazują tendencje to problemów z sercem. Kolejną przypadłością, którą może być łagodzona przez sok z aloesu są choroby reumatoidalne oraz kłopoty z układem kostnym. Po sok aloesowy często sięgają osoby cierpiące na GERD i zespół jelita drażliwego.

Sok z aloesu może być stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Skóra tonizowana sokiem aloesowym, zyskuje blask i piękny koloryt. Jest także dogłębnie oczyszczona i odżywiona. Znane są także stymulujące właściwości soku z aloesu na cebulki włosowe. W znacznym stopniu przyspiesza on wzrost włosa. W dodatku, sok aloesowy wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków, także tych, które są przeznaczone dla skóry alergicznej, delikatnej i skłonnej do podrażnień. Ponadto, aloes jest nieodłącznym składnikiem wielu produktów, których zadaniem jest zatrzymanie procesu starzenia jest pogromcą wolnych rodników.

Sok z aloesu a odkwaszanie organizmu

Współcześnie, nasze tempo życia jest nieporównywalnie szybsze, niż 20- 30 lat temu. Niestety, większość z nas przejawia problemu z układem pokarmowym już przed 30. rokiem życia. Przez nieodpowiednia dietę, bogatą w tłuszcze zwierzęce i konserwanty, nasze organizmy są zakwaszone. Skutecznym remedium na ten problem jest sok aloesowy, który ma odczyn zasadowy. Ten naturalny produkt wliczamy do grona żywności alkalicznej, która pomaga nam odkwasić nasze ciała. Nieoczyszczony organizm, gromadzi toksyczne substancje i szkodliwe produkty przemiany materii, przez co choruje i jest łatwym celem dla rozmaitych patogenów i czynników chorobotwórczych. Sok z aloesu to doskonały sojusznik w procesach oczyszczania z metali ciężkich. Wspomaga utrzymanie dobrego bilansu bakteryjnego w jelitach.

Długotrwała suplementacja soku z aloesu, powinna być konsultowana z lekarzem. Kobiety w ciąży powinny w szczególności zasięgnąć porady lekarskiej przed podjęciem suplementacji.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here