Solarium – czy warto opalać się za pomocą lamp?

0
3409

O szkodliwości opalania w solarium bardzo dużo się ostatnio mówi. Na szczęście obecnie tak mocna i sztuczna opalenizna przestała być już na topie. Czy warto chodzić na solarium? Tego typu pytania zadaje sobie wielu z nas…

Kilkanaście, a nawet kilka lat temu, co druga osoba wręcz korzystała w nadmiarze z solarium – emanując sztuczną – wręcz pomarańczową opalenizną. Obecnie sytuacja przedstawia się troszkę inaczej, bowiem w ostatnich latach stawia się na bardziej naturalny look – a skóra delikatnie muśnięta słońcem to coś, co jest teraz trendy. Taki efekt uzyskać możemy sporadycznie odwiedzając solarium – co nie wyrządzi naszej skórze tak wielkiej szkody, jak bardzo intensywne jego użytkowanie nawet do kilku razy w tygodniu.

Taki efekt możemy osiągnąć również, korzystając z ostatnio bardzo modnego opalania natryskowego lub samodzielnie stosując dobrej jakości profesjonalny balsam samoopalający lub brązujący.

Dlatego, jeśli dalej nie wiesz, czy warto chodzić na solarium być może tych kilka wskazówek pomoże Ci odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Czy warto chodzić na solarium ? I tak i nie. Bowiem taka wizyta od czasu do czasu zwłaszcza zimą pozwoli nam poczuć się zdecydowanie bardziej szczęśliwym za sprawą zwiększonego wydzielania się endorfin popularnie nazywanych hormonami szczęścia.

Dzięki takiej wizycie na solarium nasz organizm zacznie wydzielać także więcej witaminy D odpowiadającej nie tylko za dobry nastrój, ale także zdrowie naszych stawów, zębów kości dobry wzrok.

Także wszelkie zmiany skórne takie jak zmiany trądzikowe i wypryski stają się mniej widoczne i mniej dotkliwe dla nas po wizycie na solarium bowiem zostają one wysuszone. Nie należy tego jednak traktować, jako leku na trądzik, bowiem solarium tylko pozornie likwiduje tego typu problemy- z kolei po zaprzestaniu wizyt w nim gruczoły łojowe zaczynają pracować ze wzmożoną prędkością, przez co skóra jeszcze bardziej się przetłuszcza, a pryszczy wyprysków, zamiast ubywać- konsekwentnie nam przybywa.

Zatem jeśli chcąc zminimalizować problemy z cerą, zadajesz sobie pytanie, czy warto chodzić na solarium, w tym względzie odpowiedź nasuwa się raczej negatywna. Mimo doraźnej poprawy wyglądu naszej cery – solarium to jedynie pozorny lek i panaceum na wypryski. W praktyce bowiem po dłuższym czasie użytkowania i związanej z nim przerwie solarium jeszcze bardziej nasila problemy skórne.

Oczywiście skóra opalona wygląda zdecydowanie ładniej i zdrowiej aniżeli biała jak śnieg – przypominająca chorobę. Jednak nadmierne korzystanie z solariów nie powinno być jedyną drogą do osiągnięcia wymarzonego efektu skóry muśniętej słońcem.

Latem spędzając czas na świeżym powietrzu aktywnie – nawet nie zauważymy kiedy oraz w którym momencie staniemy się pięknie opaleni na złocisty kolor. Z kolei zimą większość naszego ciała bywa zakryta ubraniem a twarz możemy musnąć opalizującym bronzerem, dlatego solarium nie jest nam do życia niezbędne.

Nawet przed ważnym balem czy imprezą możemy skorzystań z dobrodziejstw samoopalacza lub opalania natryskowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here