witamina b
fot. Pixabay.com

Jak wiemy, do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędne są witaminy. Często przez złe nawyki, niezdrowy tryb życia czy śmieciowe jedzenie, nie dostarczamy wszystkich niezbędnych składników do organizmu. Skutkuje to gorszym samopoczuciem, niezdrowym wyglądem a z czasem pojawieniem się schorzeń i chorób. Warto przyjrzeć się dokładniej tej kwestii by móc w porę zareagować.

Brak witaminy B – ale której?

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/witaminy-z-grupy-b/

 

Witamina b to tak naprawdę cała grupa witamin i tak naprawdę niedobór jednej składowej nie oznacza doboru każdej z nich. Stąd też na problemy z sercem na wpływ witamin B1 ale już witamina B2 jest istotna dla rozwoju kości u dzieci. Witamina ta wspomaga również nasz układ odpornościowy. W przypadku problemów z cholesterolem, warto włączyć do diety więcej produktów zawierających witaminę B3 zwana też niacyną, znajdująca się między innymi w drobiu czy orzechach arachidowych czy drożdżach spożywczych. Witamina B4 wspomaga tworzenie się nowych komórek, kontroluje funkcję mięśni i układu oddechowego.

 

W jaki sposób dbać o prawidłowy poziom witamin w organizmie?

Jest to tylko kilka witamin z grupy B więc tak naprawdę warto rozważyć suplementację kompleksu witaminowego by mieć pewność, że dostarczamy wszystkie istotne witaminy w odpowiednich ilościach. Przedawkowanie witamin również może być tak szkodliwe jak ich niedobór stąd przed rozpoczęciem zażywania suplementów, warto skonsultować się z lekarzem i jeśli będzie taka potrzeba, wykonać badania. Należy też pamiętać, ze skutki niedoboru witamin nie pojawiają się natychmiast dlatego warto i w tym przypadku zapobiegać niż leczyć.

 

Przeczytaj też: http://www.derm-art.pl/gdy-wlos-jednak-spada-z-glowy-jak-leczyc-lysienie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here