Zaburzenia lipidowe

To co nakładamy na talerz ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia. Jeśli nie dbamy o skład naszego pożywienia to chorujemy częściej. W naszym organizmie mogą zachodzić zmiany, o których możemy nie mieć pojęcia. Kiedy choroby zaczną dawać objawy, może być za późno, aby z nimi walczyć. Ciągle zbyt małą uwagę przykładamy do tego, czym się żywimy. Dajemy się skusić na jedzenie typu fast food, które nie ma większych wartości odżywczych.

Zaburzenia lipidoweFaszerujemy nasze organizmy chemią i nadmiernymi ilościami szkodliwych antybiotyków i leków. A możemy inaczej. Jeśli sami nie widzimy, gdzie popełniamy błędy żywieniowe, możemy poprosić o pomoc dietetyka, który dokładnie przyjrzy się naszym nawykom i wytknie nieprawidłowości. Stosując dietę zbilansowaną i dostosowaną do naszych potrzeb i do naszego trybu życia poczujemy się lepiej. Będziemy zdrowsi, a unikając gabinetów lekarskich zaoszczędzimy dużo pieniędzy i czasu. Głównymi chorobami, które biorą się z niewłaściwej diety są choroby naczyń, serca, układu krążenia.

Zaburzenia lipidowe

Jedną z przypadłości, na którą masowo cierpią ludzie w każdym wieku, są zaburzenia lipidowe. Niewłaściwy poziom tłuszczy w krwi jest przyczyną zawałów serca oraz udarów mózgu. Jeśli obawiasz się, że możesz mieć problem z cholesterolem odwiedź lekarza i zrób badania poziomu lipidów we krwi. Dzięki takiemu badaniu dowiesz się, czy poziom twojego cholesterolu jest na właściwym poziomie.

Jeśli lekarz będzie chciał przepisać ci lekarstwo na tę przypadłość, dowiedz się czy musisz je brać, i czy nie wystarczy sama dieta. Lekarstwa możesz brać, ale głównym priorytetem powinna być zmiana stylu życia. Właściwe odżywianie, unikanie niebezpiecznych tłuszczów trans pozwoli ci samodzielnie, w krótkim czasie wyrównać poziom lipidów. Zastanów się jeszcze nad tym, czy możesz więcej czasu spędzać w ruchu. Już pół godziny ćwiczeń dziennie pozwoli ci obniżyć poziom tłuszczu we krwi. Niektóre zioła dostępne bez recepty bardzo korzystnie wpływają na gospodarkę tłuszczami, zaleca się między innymi czosnek, cebulę oraz pokrzywę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here