Zawal u kobiet

Zawal u kobiet znacząco różni się od tego jak przechodzą go mężczyźni. W obu przypadkach można mieć odczucie gniecenia w klatce piersiowej, jednak u kobiet nie zawsze dochodzi do tego typu bólu. Kobiety bardziej narzekają w pierwszych objawach zawału na problemy z oddychaniem, do których dołącza zlewny pot oraz uczucie niepokoju.

Zawal u kobiet

Zawal u kobietNiekiedy takie same objawy towarzyszą atakom paniki, szczególnie u kobiet które borykają się z problemem nerwicy.
Nerwica daje bardzo podobne objawy do zawału serca, jednak w jej przypadku nie ma bólu w okolicy łopatek, natomiast rodzi się przekonanie, że osoba która doświadcza ataku paniki uważa właśnie że przechodzi zawał powodując tym przyspieszenie akcji serca oraz jego kołatanie. Atak nerwicy zazwyczaj przechodzi po około 5 minutach, natomiast ból zawałowy nie ustępuje tak szybko. Do kolejnych objawów zawału u kobiet można zaliczyć promieniujący ból w okolicach łopatek oraz ramion, czasami nawet wędruje do szczęki.

Wymioty oraz nudności

Następnym symptomem mogą być wymioty oraz nudności, jak również osłabienie czy szybkie bicie serca.
Jeżeli wystąpi kilka z wyżej wymienionych objawów, należy bezzwłocznie zadzwonić na pogotowie. Musimy pamiętać o tym, że już pierwsze objawy zawału sieją w naszym sercu spustoszenie, dlatego tak ważne jest, aby nie czekać tylko od razu reagować. Niestety z badań wynika, że kobiety około poł godziny później od mężczyzn zdają sobie sprawę z tego, że przechodzą zawał, wynika to właśnie z niejednoznacznych objawów. Na temat zawałów możemy stwierdzić, że jeżeli doznamy ich w późniejszym czasie naszego życia to istnieje szansa na to, iż nie będzie on śmiertelny.

Przyczyny zawału serca

Najczęstszą przyczyną zawału serca jest odkładający się cholesterol, który doprowadza do miażdżycy. Do innych przyczyn możemy zaliczyć palenie papierosów, nadciśnienie, cukrzycę czy brak aktywności fizycznej. To jednak tylko niektóre czynniki wpływające na wystąpienie zawału serca. Oczywiście istnieje również zawał serca, który nie daje żadnych objawów, niekiedy dowiadujemy się o nim podczas zaleconego badania ekg, lub tak zwany lekki zawał. Ten rodzaj zawału najczęściej jest spowodowany zamknięciem małej tętnicy, lub jej zablokowaniem. W przypadku zablokowania dużej tętnicy zawał serca może zakończyć się zgonem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here