Choroba wieńcowa – leczenie naturalne

Choroba wieńcowa to schorzenie układu krążenia. Objawia się bólem w klatce piersiowej. Główną przyczyną tej choroby jest wada serca lub niedokrwistość. Osoby otyłe, palacze, z podwyższonym cholesterolem są zaliczane do grupy największego ryzyka zachorowania na tą chorobę.

Przyczyny i objawy choroby wieńcowej

Główną przyczyną tej choroby jest miażdżyca tętnic wieńcowych. Czynnikami ryzyka są też stres, cukrzyca, palenie papierosów, brak ruchu, hipercholesterolemia, nadciśnienie tętnicze. Również zła dieta może być przyczyną rozwoju tej choroby. Głównym objawem choroby wieńcowej jest ból w klatce piersiowej. Jest to charakterystyczny ból uciskający, piekący, który daje uczucie ciężaru w klatce piersiowej. Trwa kilka minut i pojawia się po obfitym posiłku, stresie, wysiłku fizycznym. Ustępuje po odpoczynku lub po podaniu nitrogliceryny. Skutkiem tej choroby może być nawet śmierć.

Choroba wieńcowa – leczenie naturalne

Choroba wieńcowa – leczenie naturalnePrzede wszystkim musimy zmienić nas styl życia. Musimy odpowiednio zadbać o ciało, zacząć uprawiać sport, chodzić na spacery, wysypiać się. Warto ograniczyć spożywanie tłustych produktów, słodyczy, fast foodów. Leczenie warto wspomagać ziołami. Przy chorobie wieńcowej warto stosować owoce głogu. Działa przeciwzapalnie, przeciwzakrzepowo i uspokajająco. Warto pić także napar z serdecznika pospolitego. „Zioło to jest cennym źródłem glikozydów nasercowych, związków azotowych, garbników, sitosteroli, kwasów organicznych oraz potasu, sodu, wapnia, krzemu. Dzięki tej różnorodności doskonale sprawdzi się w dolegliwościach serca na tle nerwowym oraz we wczesnych stadiach choroby wieńcowej. Czosnek także dobrze wpływa na leczenie tej choroby. Warto zwrócić uwagę na to co pijemy. Należy pić jak najwięcej wody, a unikać napoi gazowanych, kolorowych. W diecie powinny znaleźć się warzywa, szczególnie te zielone, np. szpinak, jarmuż, brokuł, natka pietruszki. Posiłki powinny być gotowane lub duszone na parze, grillowane, a powinno się unikać potraw smażonych, panierowanych.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.izielnik.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here