Czym charakteryzuje się manicure hybrydowy?

Każdy szanujący się, nowoczesny salon kosmetyczny, wykonuje manicure hybrydowy. Usługa ta cieszy się wyjątkowym powodzeniem, a do wykwalifikowanej manicurzystki trzeba się nieraz zapisywać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem! Czym tak naprawdę jest manicure hybrydowy i w jaki sposób udało mu się w krótkim czasie podbić rynek kosmetyczny?

Zalety hybrydy 

Odpryskujący lakier, który co kilka dni trzeba zmywać z paznokci i nakładać go od nowa – która kobieta tego nie zna? Niestety, tak właśnie dzieje się w przypadku tradycyjnych lakierów. Inaczej sprawa wygląda z lakierem hybrydowym. Niebywałą zaletą hybrydy jest wyjątkowa trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, kobieta może wykonywać codzienne czynności oraz obowiązki bez obawy, że manicure się zniszczy, a lakier odpryśnie. 

Wytrzymałość to tylko jeden z wielu atutów hybrydowego manicure. Kolejną jego zaletą są wyraziste barwy, ogromny wybór kolorów oraz zabezpieczenie przed złamaniem paznokcia. Hybryda sprawdza się więc również w przypadku osób, które skarżą się na słabe i łamliwe paznokcie.

Wbrew powszechnej opinii, prawidłowo wykonany manicure hybrydowy nie niszczy płytki paznokcia. Uszkodzić się może ona w wyniku popełnienia błędów przy nakładaniu lub ściąganiu lakieru. Niewiedza może doprowadzić do osłabienia, a nawet uszkodzenia płytki paznokcia. Dlatego absolutnie nie wolno usuwać ręcznie resztek lakieru – należy wykonać to na przykład za pomocą specjalnych klipsów lub folii oraz acetonu. W ten sposób można uchronić płytkę paznokcia przed uszkodzeniami. 

Manicure hybrydowy- w domu, czy w salonie? 

Profesjonalne wykonanie manicure hybrydowego na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowaną czynnością. Na szczęście, łatwo można się tego nauczyć. Bardzo ważne jest, aby nie pomijać żadnego kroku, gdyż każdy etap wykonywania hybrydy jest istotny! Przykładowo, jeśli płytka paznokcia nie zostanie dokładnie oczyszczona i odtłuszczona, lakier nie utrzyma się przez dłuższy czas. 

Aby nauczyć się prawidłowo wykonywać manicure hybrydowy, warto przyjrzeć się, jak robi to profesjonalistka w dobrym salonie kosmetycznym. Koszt tej usługi nie jest duży, a lakier utrzymuje się w doskonałej formie nawet do trzech tygodni! 

Domowy manicure hybrydowy

Aby wykonać hybrydę w domu, należy wyposażyć się w zestaw startowy, który dostępny jest w sklepach z artykułami do manicure hybrydowego. Taki zestaw może kupić na przykład na stronie lakieryhybrydowe.pl. W skład podstawowego zestawu wchodzi lampa do utwardzania hybrydy, aceton, cleaner, polerka, pilnik,waciki kosmetyczne oraz lakiery. Ceny rozpoczynają się już od mniej niż 100 złotych, a kompletne zestawy z lampą, lakierami oraz wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, to koszt około 200 złotych. 

Samodzielne wykonywanie hybryd w domu ma wiele zalet. Na dłuższą metę pozwala zaoszczędzić, a poza tym umożliwia w każdej chwili usunięcie lakieru i nałożenie innego koloru. Wbrew pozorom, nie jest to trudna sztuka- wystarczy odrobina wytrwałości, aby nauczyć się robić domowy manicure hybrydowy! 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here