Makijaż na każdą okazję – jak się malować?

Makijaż – bez niego większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Jednak nie zawsze i nie w każdej sytuacji powinnyśmy go nakładać. W poniższym tekście prezentujemy kilka typowych sytuacji, gdzie makijaż jest niezbędny, dobrze widziany lub nie trzeba go stosować w ogóle.

Kilka słów o kosmetykach

Zanim przejdziemy do głównego tematu, poświęćmy kilka akapitów kwestii kosmetyków, z jakich korzystamy. A tych jest naprawdę sporo. Zajrzyj do swojej szafki i sprawdź, ile z nich służy ci do nakładania makijażu a ile to kosmetyki do ogólnej pielęgnacji. Gdy je policzysz, to sama będziesz zaskoczona, jak wiele pieniędzy i miejsca ci one zajmują. Jednak w wielu przypadkach są niezbędne. Niestety, mało która kobieta została obdarzona naturalnie gładką cerą bez żadnych niedoskonałości. Jeżeli zaliczasz się do tego grona, to z pewnością nie używasz zbyt wielu kosmetyków do makijażu. Jednak w przeciwnym wypadku jest to nieuniknione. Sprawdźmy zatem, kiedy i ile makijażu nakładać, by mieściło się to w granicach swojego rodzaju savoir-vivre.

Makijaż do szkoły. Tak, ale…

Okres buntu u dziewczynek przypada mniej więcej w momencie, gdy ma ona 12-15 lat. Wtedy zaczynają się poszukiwania samej siebie, zaś dziecko powoli zamienia się w dorosłego. Jednym z pierwszych objawów jest oczywiście chęć naśladowania matki. Najczęściej nastolatka zaczyna stosować makijaż. Czy jest to wskazane? Opinie są podzielone, jednak należy zachować równowagę. Jeżeli twoje dziecko nie chce iść do szkoły, bo ma paskudnego pryszcza, warto go nieco przypudrować. Nie tylko spełnisz prośbę dziecka, by mogło się malować, ale również kontrolujesz w jakim stopniu to robi. Jeżeli chodzi o szkołę, to większość placówek dydaktycznych zabrania zbyt mocnego makijażu, dlatego postaw na naturalne, młode piękno i nie używaj zbyt wielu kosmetyków. Również z uwagi na swoje zdrowie.

Makijaż na trening

Wiele kobiet wychodzi z założenia, że piękną trzeba być zawsze i wszędzie. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy spotkamy miłość swojego życia. Może ten przystojniak z siłowni to twój przyszły mąż? Musi więc zobaczyć najlepszą wersję ciebie. My odradzamy takie myślenie. Powody są dwa. Po pierwsze, siłownia to nie konkurs piękności i tylko w filmach ćwiczący tam mężczyźni i kobiety wyglądają jak z okładki. Większość jest po prostu spocona od stóp do głów. Drugim powodem jest twoje zdrowie. Makijaż i wysiłek fizyczny to prosta droga do problemów ze wzrokiem. W trakcie treningu będzie on spływał po twojej twarzy i część może dostać się do oka. Pieczenie i swędzenie to najłagodniejszy wymiar kary.

Makijaż na specjalne okazje

Ślub, złote gody, 50. urodziny ojca – jest wiele imprez, na których makijaż jest po prostu niezbędny. Nakładamy go, by wyglądać jeszcze lepiej, niż zwykle. W końcu to szczególna okazja, więc warto nieco popracować nad swoim outfitem. Na tej stronie znajdziesz gabinet kosmetyczny, w którym nakładają profesjonalny makijaż. Z pewnością sama potrafisz to zrobić, jednak czasem warto oddać się w ręce ekspertów, którzy o nas zadbają. Zwłaszcza, że taki makijaż wytrzyma całą noc bez konieczności poprawiania go, co jest szczególnie istotne, gdy jesteśmy gośćmi na weselu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here