Korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym

Z roku na rok możliwości, które daje medycyna estetyczna w zakresie wydobywania naturalnego piękna, stają się coraz większe. Upowszechnienie się tych bezpiecznych, bezinwazyjnych metod sprawia, że coraz częściej decydujemy się na korekcję różnych mniejszych, lub większych niedoskonałości. Najczęściej dotyczą one zmarszczek, jednak w ostatnim czasie znacznej popularności nabierają także zabiegi regulujące inne obszary twarzy. Jednym z nich jest korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym.

Trójkąt młodości

Osoby zainteresowane zabiegami z zakresu medycyny estetycznej często spotykają się w różnego rodzaju tekstach jej poświęconych, z intrygującym pojęciem „trójkąta młodości”. Czym jest ów trójkąt i jak wpływa on na nasz wygląd? Można powiedzieć, że trójkąt stanowi pewnego rodzaju współczesny kanon piękna. W przypadku młodych osób owal twarzy w naturalny sposób tworzy literę V, a więc odwrócony trójkąt. Jego podstawą są wyraźne kości policzkowe, brwi oraz oczy, natomiast wierzchołkiem wąska broda. Co istotne, podstawa tej figury skierowana jest w górę. Niestety z wiekiem obniża się ona ku dołowi, zaburzając tym samym naturalne (i piękne) proporcje twarzy. Jest to naturalny proces związany z traceniem przez skórę jędrności oraz sprężystości. Na postrzeganie „trójkąta młodości” wpływa również znacząco wygląd nosa, jaki może być poprawiony za pomocą kwasu hialuronowego.

Nie tylko zmarszczki

Kwas hialuronowy używany jest nie tylko – jak wydaje się wielu osobom – do wypełniania zmarszczek. Z powodzeniem stosuje się go także do bezinwazyjnej korekcji innych elementów naszej twarzy. Jak już wspominaliśmy jednym z nich jest nos. Obecnie na rynku medycyny estetycznej upowszechnił się zabieg jego korekcji. (Przykładem może być tu oferta centrum medycyny estetycznej Skopia, którą zobaczycie pod poniższym adresem: https://skopia-ec.pl/zabieg/korekta-ksztaltu-nosa/). Kiedy warto się mu poddać? Do najczęstszych niedoskonałości nosa należy garb, różnego rodzaju krzywizny oraz ubytki, a także nierówność grzbietu, czy też ogólna asymetria. Z pomocą kwasu hialuronowego wymienione niedoskonałości mogą być zredukowane, lub całkowicie usunięte. Wszystko za sprawą jego wypełniających właściwości. Z całą pewnością jest to świetna alternatywa dla wszelkiego rodzaju inwazyjnych zabiegów, które nie tylko są droższe, ale też mogą niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu i spowodować nieodwracalne zmiany.

Jak wygląda korekta nosa?

Zabieg korekty kształtu nosa kwasem hialuronowym jest niezwykle prosty. Polega on na wstrzyknięciu pod skórę preparatów zawierających kwas za pomocą cienkiej igły. Oczywiście osoba poddająca się zabiegowi jest przed nim znieczulana, najczęściej za pomocą specjalistycznych kremów. Kwas wprowadzony pod skórę nosa doskonale redukuje jego niedoskonałości. Na pełny efekt zabiegu oraz ustąpienie takich objawów jak opuchlizna, czy też zaczerwienie, przyjdzie nam poczekać kilka tygodni, w czasie których nie powinniśmy wystawiać się na gwałtowne zmiany temperatury, a także promienie słoneczne. Potem nie pozostaje nam już nic innego, jak podziwiać efekt!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here