Bóle wieńcowe

Nieprawidłowości występujące w obrębie serca mogą mieć ogromne konsekwencje i oddziaływać na cały organizm. Z tego powodu warto wiedzieć na jakie objawy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Pomoże nam to we wczesnym rozpoznaniu choroby. Należy wtedy udać się jak najszybciej do lekarza. Szczególnie jeśli podejrzewamy zawał. Bóle wieńcowe są bardzo charakterystycznym symptomem. Nie należy ich ignorować i tłumaczyć innymi czynnikami. Szczególnie jeśli występują razem z dusznościami. Innym istotnym objawem może być przyśpieszone tętno. Jednak nie zawsze występują jakiekolwiek zmiany w ciśnieniu krwi. Z tego powodu diagnostyka może być przeprowadzona dopiero w gabinecie lekarskim na podstawie szczegółowych badań.

Bóle wieńcowe – Zawał serca

Bóle wieńcowe - Zawał sercaPo pojawieniu się podejrzenia zawału należy jak najszybciej udać się na oddział ratunkowy. Czas ma tu ogromne znaczenie. Z tego powodu nie należy odwlekać interwencji specjalistycznej i reagować nawet jeśli nie mamy pewności co dzieje się z organizmem. Wszelkie odchylenia od norm dotyczące układu krążenia mogą nieść ze sobą liczne konsekwencje. Z tego powodu warto zadbać o szczegółową diagnostykę i dopasowanie prawidłowego leczenia. We wczesnych stadiach problemów z sercem wystarczające mogą być leki. Jednak konieczne jest dopasowanie ich dopiero na podstawie dokładnych badań. Niezbędne okaże się również stałe kontrolowanie stanu organizmu i zmiana dawki lub podawanej substancji jeśli wystąpią do tego wskazania. Z tego powodu konieczne jest znalezienie dobrego kardiologa, który będzie monitorował sytuację. Jednak w wielu przypadkach zawał ma znacznie poważniejsze konsekwencje. Przy całkowitym zamknięciu światła naczynia konieczna jest operacja. W jej trakcie następuje udrożnienie tętnicy lub żyły.

Jednak w skrajnych przypadkach niezbędne może okazać się założenie bajpasów, które stworzą nową drogę przepływu krwi. Po takich interwencjach należy stosować się do zaleceń wydawanych przez lekarza. Konieczne może okazać się także zmiana całego trybu życia na bardziej zdrowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here