ćwiczenia w ciąży 2 trymestr

Ciąża to wspaniały stan, z którego każda kobieta powinna czerpać ogromną przyjemność. Czekając jednak na narodziny pierwszego dziecka, człowieka zawsze zaczynają ogarniać różne lęki i obawy. Ciężarne, które nigdy wcześniej nie przeżywały podobnego stanu, muszą bowiem wszystkiego się nauczyć, by swoim życiem i funkcjonowaniem wspomagać rozwój nowego członka rodziny. Teoretycznie pozytywny wpływ może mieć na to wszystko aktywność fizyczna, jednak czy kobieta w ciąży ma prawo do uprawiania sportów? Oczywiście wszystko zależy od tego, jak zaawansowana jest jej ciąża. Istnieją nawet ćwiczenia w ciąży 2 trymestr, jednak będąc już w trzecim trymestrze, nie wolno ich stosować.

Ćwiczenia w ciąży 2 trymestr

Należy zatem poszukać w sieci treningów dostosowanych do własnego stanu. Wiele stron internetowych pomaga obecnie młodym ciężarnym i radzi im chociażby w kwestii dobierania do siebie odpowiedniej aktywności fizycznej. Często jednak panie, zwłaszcza przechodzące przez tę pierwszą ciążę, tak bardzo nie chcą zrobić żadnej krzywdy swojemu nienarodzonemu dziecku, iż kompletnie zmieniają swój styl życia. Boją się, że nawet najprostsze ćwiczenie utrudni mu rozwój czy go całkowicie zahamuje. Obawiają się, iż dotychczas wykonywane przez nie treningi będą je nadmiernie obciążać i pogarszać ich stan zdrowia. Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że ciąża nie jest w żadnym wypadku chorobą, dlatego nie powinno się jej tak traktować. Jeśli kobieta czekająca na narodziny pierwszego dziecka ma ochotę się trochę poruszać – koniecznie powinna to zrobić. W tym celu musi tylko wybrać dla siebie odpowiedni plan treningowy.

Kiedy zmienić plan ćwiczeń?

Tak naprawdę na samym początku ciąży można spokojnie wykonywać większość ćwiczeń. Zmienia się to wraz z rozwojem płodu, dlatego później należy już wybierać nieco bardziej specjalistyczne ćwiczenia w ciąży 2 trymestr. Uważać trzeba tylko i wyłącznie na treningi siłowe. Obecnie to one są najpopularniejsze i zdecydowanie najmodniejsze, jednakże w ciąży niekoniecznie muszą się dobrze sprawdzać. Jeśli kobieta, która dotychczas ciężko trenowała siłowo, dalej będzie ćwiczyć w ten sam sposób, może rzeczywiście uszkodzić płód bądź zaszkodzić samej sobie. Nie musi ona jednak całkowicie zmieniać swojego planu, bo wystarczy, że dwukrotnie zmniejszy obciążenie stosowane podczas ćwiczeń. Zawsze korzystną aktywnością dla kobiet w ciąży będą natomiast zwykłe spacery. Wystarczy zatem każdego dnia udać się na przynajmniej godzinny marsz, aby dotlenić cały organizm, zadbać o swoją sprawność i jednocześnie zrobić coś dobrego dla nienarodzonego dziecka.

Aktywność fizyczna zawsze wpływa na człowieka bardzo pozytywnie. Jest ona wskazana nawet w ciąży, dlatego będąc w tym stanie, nie trzeba całkowicie rezygnować z uprawiania wszelkich sportów. Wystarczy wybierać dla siebie bezpieczne ćwiczenia i np. zrezygnować z uczęszczania na siłownię. Czasem i najprostszy spacer jest w stanie zastąpić intensywny trening siłowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here