Czego nie powie Ci kosmetyczka?

Wizyta w salonie kosmetycznym powinna być dla nas relaksująca, przyjemna i niedostarczająca żadnych zmartwień. Dlatego też kosmetyczki, stylistki i fryzjerki starają się, by umilić nam ten czas, a także wykonać usługę tak, byśmy były w stu procentach zadowolone. Przez to zdarza się, że wykonują usługi niezgodnie ze swoim sumieniem, czy też praktykami kosmetycznymi, które czasem sprawiają, że czujemy się lepiej, jednak nie zawsze wyglądamy naturalnie i z klasą.

Aplikacja sztucznych rzęs

Im częściej odwiedzamy stylistkę rzęs, tym bardziej widocznego i spektakularnego efektu oczekujemy. Zazwyczaj z każdą wizytą wychodzimy od stylistki z dłuższymi i gęstszymi rzęsami. Dzieje się tak z prostej przyczyny – jesteśmy już tak przyzwyczajone do swojego wyglądu w rzęsach, że zapominamy o tym, jak wyglądałyśmy naturalnie. Skoro płacimy, to wymagamy, a efekt wychodzi teatralnie. Stylistki mogą sugerować nam, że jest to przesadą, jednak w ostateczności wykonują stylizację, która nas zadowoli. Czasem, po kilkunastomiesięcznej aplikacji z rzędu, rzęsy naturalne są tak osłabione, że nie ma do czego aplikować tych sztucznych. W takim przypadku przydałaby im się przerwa i odpowiednia pielęgnacja, jednak stylistki nie powiedzą nam o tym, by nie stracić klientki, a co za tym idzie, dochodu. Bardzo przydatne w takiej sytuacji mogą okazać produkty marki Noble Lashes, a właściwie rzęsy na pasku, jako tymczasowe rozwiązanie, ale najpierw należy pozbyć się sztucznych kępek.

Salon kosmetyczny – dłużej, więcej, widoczniej

Uwielbiamy długie paznokcie – szczególnie że wyszczuplają one dłonie i sprawiają, że te wyglądają niezwykle elegancko i seksownie. Niestety bardzo często przedłużanie ich do maksymalnej długości nie będzie trwałe, a my będziemy musiały częściej odwiedzać swoją stylistkę i zostawiać u niej więcej pieniędzy. Paznokcie stylizowane i przykrywane warstwą żelu przez lata również potrzebują przerwy, jednak nasza stylistka nam o tym nie powie, a my same nie będziemy chciały zrezygnować z tej wygody.

W gabinecie medycyny estetycznej może dojść do podobnej sytuacji – niektórzy lekarze bądź kosmetolodzy widząc już karykaturalny efekt, np. powiększonych ust, na prośbę klientki nadal wstrzykują w nie kwas hialuronowy. Tak samo jest w przypadku botoksu, czy też nici PDO – mimo, że efekt naturalny już dawno został przekłamany, klientki decydują się na dalszą ingerencję, a wielu lekarzy im na to pozwala, by nie stracić dochodu.

Wizyta w salonie fryzjerskim

Czasem nasze włosy, szczególnie te rozjaśniane, są w takim stanie, że nie powinny absolutnie być poddawane dalszej koloryzacji. Niestety, bardzo często przeszkadza nam odrost i mimo to decydujemy się na dalsze farbowanie. Niektórzy fryzjerzy nas o tym poinformują, jednak spora część z nich wykona usługę mimo bardzo złej kondycji włosa. Stąd też także wynika bardzo częste zbyt krótkie strzyżenie niż byśmy sobie tego życzyły – w celu zniwelowania widoczności bardzo zniszczonych końcówek.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here