dieta i trening
fot. pexels.com

Wiele osób pięknej sylwetki upatruje albo w rygorystycznej diecie albo w ciężkich treningach. Żadne z tych podejść nie jest właściwe, ponieważ zamiast pomóc może tylko zaszkodzić. Na drodze do wymarzonej sylwetki znajdują się zarówno dieta, jak i treningi, ale nie mają one nic wspólnego z wykańczaniem organizmu i głodówkami!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/jak-wyrobic-wymarzona-sylwetke/

Jaka powinna być dieta?

Głodówki, małe ilości jedzenia, posiłki bez smaku. Właśnie tak wiele osób wyobraża sobie dietę, która sprawi, że schudniemy i zyskamy zgrabną sylwetkę. Tak naprawdę, taka dieta może tylko zaszkodzić, osłabić organizm i wywołać wiele skutków ubocznych, mających negatywny wpływ na zdrowie.W rzeczywistości, jeśli poprzez żywienie chcemy pozbyć się nadmiernych kilogramów, to nie powinniśmy mówić o diecie. Dieta z reguły jest ograniczona w czasie, czyli przechodzimy na dietę na określony czas, podczas którego być może i tracimy kilogramy, ale jest to tylko tymczasowe. Po skończonej diecie, kilogramy wracają, a często w zwiększonej ilości i mówimy o tak zwanym efekcie jojo.

To dlatego do utraty kilogramów nie należy podejść przez pryzmat diety, ale zdrowego odżywiania. Dzięki temu to, jak się odżywiamy i ma wpływ na utratę kilogramów wpłynie na całe nasze życie tak w ogóle, a nie tylko w określonym czasie.

Trening, a utrata kilogramów

Podobnie jak z dietą, jest z treningiem. Wiele osób myśli, że katorżnicze treningi to jedyna skuteczna forma treningów, a tak nie jest. Treningi tak naprawdę nie muszą być ciężkie i na skraju naszych wytrzymałości. Żeby aktywność fizyczna była prawdziwe skuteczna musi być systematyczna. Tylko tyle i aż tyle, prawda? Oczywiście treningi nie mogą być zbyt lekkie, ale nie oznacza to, że muszą być wykańczające. Istotne jest, by były systematyczne.

Innym ważnym aspektem, jeśli chodzi o dietę i treningi jest to, że powinny iść one w parze. Wiele osób albo się głodzi i nie ćwiczy albo ciężko trenuje i nie odżywia się zdrowo. To błędne podejście, ponieważ najlepsze efekty można dostrzec, gdy zdrowe żywienie i aktywność fizyczna idą ze sobą w parze.

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/jak-wybrac-dobra-odzywke-do-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here