miłość

Jak dotąd nie było okazji do sięgnięcia po lubrykanty, a może dopiero rozpoczynasz życie seksualne? Odrobina wiedzy o działaniu substancji zapewniających poślizg podczas stosunku może mieć niebagatelny wpływ na jakość seksu. Niepozorne żele intymne mają bowiem naprawdę wiele zalet, o których najlepiej przekonać się osobiście. Dowiedz się, dlaczego warto zacząć używać lubrykantów.

Bezpieczniejszy seks

Wiele pań zmaga się z brakiem odpowiedniego nawilżenia pochwy podczas stosunku. Taki problem może pojawić się nawet w przypadku dużego podniecenia i prawidłowej gry wstępnej. Często powodem suchości pochwy są np. stosowane leki, faza cyklu czy też menopauza. Bezpieczne dla skóry lubrykanty wodne mogą zapobiegać bólowi podczas stosunku, a także powstawaniu różnego rodzaju otarć, podrażnień i mikrouszkodzeń zwiększających ryzyko infekcji. Stosowanie żeli intymnych jest ponadto niezbędne w przypadku seksu analnego.

Zupełnie nowe doznania

Zwiększony poślizg podczas stosunku może dostarczyć niepowtarzalnych doznań. I dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. W przypadku pań zmagających się jak dotąd z suchością pochwy nowością może być brak bólu podczas stosunku. Lubrykant może też umożliwić szybki numerek, który przy problemach z naturalnym nawilżeniem normalnie jest poza zasięgiem pary. Lubrykant może również pozwolić na eksperymenty z nieco brutalniejszym seksem. Dzięki żelom intymnym można wprowadzić do życia seksualnego wiele nowych elementów, co może być naprawdę fascynujące i satysfakcjonujące.

Jeszcze większa przyjemność

Brak bólu, odpowiedni poślizg i nowe pozycje to niemal gwarancja jeszcze lepszej jakości seksu. To jednak nie jedyny powód, dla którego lubrykanty mogą zwiększać przyjemność czerpaną ze stosunku. W ofercie internetowego sklepu Amore Store można znaleźć wiele produktów nawilżających o dodatkowych właściwościach np. rozgrzewających, chłodzących czy też pobudzających. Dostępne są też lubrykanty smakowe, które mogą przydać się podczas seksu oralnego.

Urozmaicenie życia seksualnego

Wprowadzenie lubrykantów może też być skutecznym sposobem na przełamanie rutyny, która może pojawić się w długoletnim związku. Eksperymenty z różnego rodzaju żelami intymnymi z pewnością wprowadzą powiew świeżości do sypialni. Mogą też sprawić, że para wspólnie odkryje zupełnie nowe oblicze przyjemności ze względu na możliwość spróbowania nowych pozycji czy też stymulujące właściwości żelu.

Wyższa skuteczność prezerwatyw

Brak odpowiedniego nawilżenia podczas stosunku może obniżać skuteczność prezerwatyw. Ma to związek z tym, że słaby poślizg oznacza większe tarcie, co może doprowadzić do uszkodzenia kondomu. Jeśli dla pary jest to jedyna forma antykoncepcji, to niestety należy liczyć się ze zwiększonym ryzykiem zajścia w ciążę. Pękniecie prezerwatywy to także zwiększone prawdopodobieństwo zakażenia chorobą przenoszoną drogą płciową. Po lubrykant warto zatem sięgnąć nie tylko dla przyjemności, ale także dla bezpieczeństwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here