sposoby na zmarszczki

Zmarszczki zwykle powstają, gdy dojdzie do ubytku kolagenu i elastyny, w głębszych warstwach skóry. Włókna kolagenowe odpowiadają za napięcie skóry, z kolei elastyna za jej jędrność. Gdy dojdzie do ich degradacji, zazwyczaj na skutek wieku, promieni słonecznych, odwodnienia skóry, pogorszenia stanu zdrowia, czy zanieczyszczeń powietrza pojawiają się mało estetyczne zmarszczki na naszej twarzy.

Sposoby domowe na zmarszczki

Aby zapobiegać zmarszczkom, powinniśmy się stosować do kilku zasad pielęgnacyjnych, są to:

  • ochrona przeciwsłoneczna – główną przyczyną pojawiania się zmarszczek na naszej skórze są promienie słoneczne. Właśnie dlatego tak ważne jest regularne stosowanie kremów z wysokim filtrem przez cały rok, niezależnie od pory roku. Oprócz twarzy, powinniśmy stosować krem na partię ciała, które są narażone na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego.
  • krem z witaminą A – ten rodzaj witamy przyśpiesza regenerację skóry. Za pomocą takiego kremu obecne zmarszczki nie znikną, ale na pewno ulegną delikatnemu spłyceniu. Za to sprawi, że nie będą pojawiać się nowe, ponieważ świetnie im zapobiega.

Przeczytaj też: http://www.mamatezmoze.pl/jak-rozpoznac-niedobor-skladnikow-waznych-dla-dziecka/

  • kosmetyki z kwasami AHA lub zabieg mikrodermabrazji – to i to ma intensywne działanie, dlatego nieważne co wybierzemy, efekty będą zadowalające. Na pewno nie można łączyć ze sobą tych zabiegów. Kwasy AHA polecane są bardziej w przypadku skóry tłustej i mieszanej, likwidują przebarwienia i zaskórniki, z kolei mikrodermabrazja nadają świetnie wygładzi zmarszczki i pozwoli pozbyć się martwego naskórka.
  • antyoksydanty – na naszej skórze znajdują się wolne rodniki, które odpowiadają zaszybsze starzenie się skóry. Powstają w wyniku stresu zanieczyszczeń i promieni słonecznych. Stosowanie antyoksydantów, pozwoli pozbyć się wolnych rodników. W te sposób zachowamy młodszą skórę na twarzy. Antyoksydanty należy stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.
  • krem pod oczy – skóra w okolicy oczu jest bardzo cienka i delikatna. Przez to szybciej się starzeje. Bardzo ważne, żebyśmy o nią dbali już od 25 roku życia. Jeżeli kondycja naszej skóry pod oczami nie jest w najlepszym stanie, obowiązkowo należy zacząć stosować krem na ten obszar.

Źródło: https://ikonamody.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here