garsonka damska
fot. pexels.com

Garsonka stanowi swego rodzaju kostium. To zestaw, połączenie żakietu ze spódnicą lub sukienką. Można powiedzieć, że garsonka jest bardziej damską wersją klasycznego garnituru. To ze względu na obecność zdecydowanie kobiecego elementu garderoby, jakim jest spódnica czy też sukienka.

Zobacz też: http://jegoego.pl/garsonki-damskie/

Garsonka idealna na firmowy dress code

Garsonki najlepiej sprawdzają w środowisku zawodowym. Praca w korporacji lub w mniejszych firmach, a na wysokich stanowiskach wymaga odpowiedniego ubioru, prezencji. Garsonka pozwala ten odpowiedni wygląd zagwarantować. Połączenie żakietu ze spódnicą czy sukienką sprawia, że kobieta prezentuje się elegancko, profesjonalnie i zwyczajnie widać, że zajmuje wysokie stanowisko. Oczywiście garsonki nie są zarezerwowane wyłącznie do biurowców. Śmiało można je zakładać np. na uroczystości rodzinne czy też na co dzień – wybierając wówczas bardziej casualowy zestaw.

Garsonka a typ sylwetki

Bardzo ważne jest to, aby garsonka była dobrana idealnie. Nie chodzi już tutaj tylko o gust odnośnie kolorów, dodatków oraz tego czy w skład garsonki będzie wchodziła spódnica czy sukienka. Na rynku mamy wiele krojów garsonek i to nie bez powodu. Krój garsonki powinien być bezwzględnie dobrany do typu sylwetki. Jeśli tak nie będzie, to nawet najbardziej prestiżowa i piękna garsonka nie spełni swojej roli – może postarzeć lub niepotrzebnie nadać bardzo dziewczęcego wyglądu, może również ukryć atuty, a wydobyć to, co kobieta wolałaby ukryć. Jeśli pierwszy raz stoisz przed wyborem garsonki, to pamiętaj, aby wesprzeć się pomocą specjalisty w tym obszarze, ponieważ niewłaściwie dobrana garsonka nie spełni swojego zastosowania.

Na co zwrócić uwagę przy doborze garsonki?

  • Zwróć uwagę na idealnie skrojone marynarki / żakiety. Powinny one być zwężane w talii i to jeszcze na odpowiedniej wysokości Twojej talii, dzięki temu można ją podkreślić i wizualnie uzyskać pożądany typ sylwetki – klepsydrę.
  • Dobrze sprawdzają się marynarki zapinane na guzik (na jeden guzik). Dzięki temu łatwo można ją rozpinać i zapinać, co z pewnością przyda się w firmie, np. podczas wystąpień, gdzie marynarki powinna być zapięta, a z kolei gdy siadamy – guzik śmiało można rozpiąć, co również służy to wygodzie.
  • Wysoki stan w spódnicach i odpowiednia długość spódnicy lub sukienki (długość musi być dostosowana do wzrostu kobiety) to również aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę, aby wydobyć z sylwetki wszystkie atuty i podkreślić je właśnie garsonką.

Przeczytaj też: http://www.derm-art.pl/pielegnacja-wlosow-meskich-odzywka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here