Masaż wyszczuplający - czy naprawdę działa?Masaż wyszczuplający - czy naprawdę działa?

Z pewnością  nie raz słyszałaś o różnego rodzaju zabiegach odchudzających. Jednym z nich jest masaż wyszczuplający. Dziś sprawdzimy, czy jego działanie jest skuteczne, a może to tylko propozycja salonów piękności która nie daje efektów?

Masaż wyszczuplający ma za zadanie rozbić tkankę tłuszczową, znajdującą się w warstwach podskórnych skóry, oraz równomiernie rozprowadzić limfę. Odbywa się to dzięki bardzo intensywnym technikom uciskania, oklepywania oraz ugniatania. Wszystkie te działania w teorii pozwalają usprawnić metabolizm w obszarze masowych tkanek oraz polepszyć krążenie.

Masaż wyszczuplający to według wielu opisów sposób na wymodelowanie sylwetki, likwidację obrzęków, eliminację toksyn z ciała, a także pozbycie się cellulitu. Tutaj ważna informacja: należy jednak pamiętać, że masaż ten powinien być stosowany jako działanie wspomagające podstawowe zabiegi odchudzające, takie jak regularna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta.

Poza spalaniem tłuszczu masaż wyszczuplający ma także inne zalety. Pozwala między innymi poprawić kondycję skóry. Odchudzanie może powodować jej obwisanie i zmniejszenie jędrności. A, jak udało się nam potwierdzić, ten masaż skutecznie redukuje te nieprzyjemne wizualnie aspekty odchudzania.

Masaż wyszczuplający sprawdza się przede wszystkim w redukcji cellulitu w partiach najbardziej problemowych, takich jak brzuch, biodra i pośladki. W połączeniu z naturalnym kosmetykiem antycellulitowym, który używają do tego typu masażu dobre gabinety, może przynieść zaskakująco dobre rezultaty. Systematyczne masaże oferowane przez gabinety SPA pozwolą już po kilku zabiegach odczuć korzystne zmiany.

Jak mówi terapeuta SPA z Salonu Day Spa Vita’O w Gdyni, „Taki masaż polega przede wszystkim na poprawie metabolizmu w obszarze masowanych tkanek. Składnikiem wielu kosmetyków stosowanych w masażu wyszczuplającym jest kofeina, która poprawia mikrokrążenie i przyśpiesza przemianę materii, ma też efekt antycellulitowy. Masaż wyszczuplający redukuje obrzęki i uelastycznia skórę. Przed zabiegiem warto skonsultować z masażystą obszary, które wymagają w naszej ocenie największej uwagi.”

Warto zaznaczyć, że masaż wyszczuplający w SPA to nie jedyne rozwiązanie na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Gabinety masażu mają w swojej ofercie również inne zabiegi o zbliżonym działaniu, jak na przykład masaż kawowy, czy masaż bańką chińską. Po zapoznaniu się z katalogiem dostępnym w Twoim salonie masażu na pewno wybierzesz coś dla siebie!

[Głosów:6    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here