Mezoterapia jako sposób walki z niedoskonałościami

Mezoterapia to zabieg z oferty medycyny estetycznej wykonywany w gabinetach kosmetycznych, a  także klinikach zajmujących się poprawą wyglądu. Decydują się na niego osoby zmagające się ze zmianami wywołanymi upływem lat, przebytymi chorobami, czy np. ciążą. Sprawdźmy na czym polega mezoterapia, kto powinien się na nią wybrać, a kto musi zrezygnować.

Mezoterapia – charakterystyka metody

Mezoterapia polega na wprowadzeniu pod skórę właściwą specjalnych preparatów poprawiających jej kondycję. Wykorzystuje się do tego bardzo cienkie igły, którymi nakłuwa się wybrane obszary. Igły znajdują się najczęściej w pistoletach przeznaczonych do mezoterapii. Do wykonania tego zabiegu potrzebna jest odpowiednia wiedza z zakresu medycyny, by nie spowodować stanów zapalnych. Wpływ na to będą miały również składy wprowadzanych pod skórę koktajli. Ich składnikiem głównym zazwyczaj jest kwas hialuronowy. Dodaje się do niego substancje nawilżające, a także sole mineralne, aminokwasy, witaminy. Zaaplikowane pod skórę mają działać natychmiastowo. Oczywiście należy brać pod uwagę co najmniej kilka serii, by efekt był w stanie utrzymać się na dłużej.

Wskazania do mezoterapii

Mezoterapia zalecana jest dla osób, które borykają się ze zmianami skórnymi pojawiającymi się tak na twarzy, jak i na większych obszarach ciała. Najczęściej stosuje się ją do zlikwidowania lub przynajmniej zredukowania niedoskonałości. Należą do nich między innymi: zmarszczki, rozstępy, blizny potrądzikowe, czy cellulit. Mezoterapia pomaga również przy skórze odwodnionej oraz pozbawionej elastyczności.

Mezoterapia, a przeciwwskazania

Jak to zazwyczaj bywa nie wszyscy mogą korzystać z wybranych zabiegów medycyny estetycznej. Mezoterapia nie będzie mogła zostać wykonana u kobiet będących w ciąży, bądź karmiących piersią. Nie mogą się na nią zapisać również osoby z alergiami (trzeba o nich poinformować specjalistę), cukrzycą, opryszczką a także nowotworem. Przeciwwskazaniem będą również zażywane leki przeciwzakrzepowe. Pełną listę przeciwwskazań powinno się uzyskać w trakcie konsultacji z osoba przeprowadzającą zabieg. Znaleźć taką można po wyszukaniu hasła np. mezoterapia kalisz. On poinformuje również o tym czego nie wolno robić przed i po zabiegu. Bardzo często jest tak, że np. przyjmowanie leków rozrzedzających krew odłożyć trzeba nawet na trzy tygodnie po zabiegu.

Jakie efekty daje mezoterapia?

Tego rodzaju zabiegi kosmetyczne wykonywane są przez wiele miejsc między innymi https://www.nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/medycyna-estetyczna/mezoterapia. Tak jak zostało już wspomniane na początku można ją przeprowadzić na twarzy, szyi, dekolcie, jak i na większych partiach np. brzuchu. Pierwsze efekty zabiegu będą widoczne niedługo po jego przeprowadzeniu. Choć najlepsze rezultaty uzyska się dopiero po kilku seriach. Standardowo przyjmuje się założenie że musi zostać wykonanych od 3-7 zabiegów. Przeprowadza się je w odstępach od 7-21 dni. Do zabiegu należy dodać jeszcze domową pielęgnację. Jeśli zastosuje się do wszystkich zaleceń to efekty będą znacznie szybciej widoczna, a także trwalsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here