Pora odczarować kosmetyczne zestawy prezentowe

0
196

Na zestawach prezentowych z kosmetykami zaciążyło identyczne odium, które obciążyło skarpety – opinia prezentu bez pomysłu, znalezionego na ostatnią chwilę. I jakiś czas temu faktycznie tak było, ale nie dziś. Czas tę klątwę przełamać.

Możesz znaleźć dopasowane zestawy

Składające się na zestaw kosmetyków produkty to dziś bardzo często spójna linia produktowa z dość dobrze określonym przeznaczeniem. Oczywiście, że nadal wspólna jest dla wszystkich na przykład nuta zapachowa (choć to też nie jest żelazną regułą), ale kosmetyki łączy też wspólne przeznaczenie, na przykład do pielęgnacji skóry suchej albo trądzikowej. To sprawia, że prezent może być dobrze dopasowany do potrzeb konkretnej osoby, a to przecież jeden z podstawowych warunków dobierania podarunków.

Zupełnie inna jakość

Choć cały czas można kupić zestawy prezentowe popularnych marek supermarketowych, to dziś uwagę zwracają zestawy kosmetyków mniejszych marek. To o tyle istotne, że zmienia się wtedy również jakość. Zamiast kosmetyków popularnych, tworzone są bardziej dopracowane receptury, często zawierające dodatek dość specyficznych substancji aktywnych, które decydują o tym, że takie preparaty lepiej się w swojej roli sprawdzają. Mówiąc wprost – odejście od zestawów typowo koncernowych i postawienie na bardziej specjalistyczne, to możliwość dobrania prezentu wyższej jakości.

Wiele ciekawych zestawów

Klasyczne zestawy prezentowe to prawie zawsze takie same kosmetyki: żel pod prysznic, balsam i dezodorant. Nawet jeśli praktyczne, to na pewno nie dla wszystkich. A dziś nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dobierać zestawy bardziej indywidualnie. O ile takie klasyki nadal są dostępne, to można też postawić na zestawy typowo męskie: żel pod prysznic, kosmetyki do golenia i na przykład odżywka do włosów. W ogóle fakt pojawienia się kosmetyków w zestawach dla mężczyzn sprawił, że jako pomysł na prezent są one znacznie ciekawsze niż były kiedyś.

Atrakcyjne opakowanie

Zamiast kartonika z okienkiem, dekoracyjne pudełko albo folia dekoracyjna. Już ta mała zmiana bardzo mocno zmienia sposób postrzegania zestawów prezentowych z kosmetykami. Bez względu na zawartość, jeśli pudełko jest tandetne, to prezent nie będzie cieszył i choć oczywiście nie kupuje się takich zestawów tylko ze względu na opakowanie, to jednak fakt, że jest ono atrakcyjne, stanowi ważny plus całej tej układanki. Do tego w niektórych firmach można wybierać również opakowania eko albo nawet opakowanie prezentowe przy wysyłce, ale to już argument niższej wagi niż wzrost jakości tego, co się w zestawie znajduje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here