Protetyka stomatologiczna

Braki w uzębieniu to duży problem, który utrudnia nie tylko czerpanie radości z jedzenia, ale także jest powodem kompleksów. Dlatego właśnie popularnością cieszą się współcześnie zabiegi z zakresu protetyki stomatologicznej. Dzięki doradztwu oraz interwencji protetyka możliwe jest odzyskanie pięknego uśmiechu oraz poprawa komfortu naszego życia.

Protetyka stomatologiczna – czym się zajmuje?

Protetyka stomatologiczna nie jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się profilaktyką czy leczeniem chorób jamy ustnej. Protetyk wkracza do akcji, gdy na to jest już za późno, a ubytek jest zbyt duży, aby naprawić ząb standardowymi metodami. Jego zadaniem jest zatem wypełnienie braków w uzębieniu specjalnie przygotowanymi w tym celu protezami.

Protetyka stomatologiczna – rodzaje protez

Wyróżniamy kilka rodzajów protez spośród których najpopularniejsze to licówki, korony czy mosty protetyczne. Licówki występują w postaci cienkich nakładek, które mogą być wykonane na przykład z kompozytu czy ceramiki. Najczęściej wybiera się to rozwiązanie przy uzębieniu szczątkowym lub po to, aby zamaskować niedoskonałości. Korony natomiast stanowią kompletną protezę zębową. Mają zastosowanie wtedy, kiedy ubytek jest na tyle znaczący, że ząb nie może już zostać odbudowany. Mosty protetyczne składają się z koron, ale mocuje się je na naturalnych zębach pacjenta. Umożliwiają one uzupełnienie kilku ubytków.

Protetyka stomatologiczna – jak wybrać?

Należy wybrać taki rodzaj protezy, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Pomoże nam w tym opinia specjalisty z dziedziny protetyki stomatologicznej. Zanim dentysta przystąpi do zabiegu, odbywa się konsultacja protetyczna, podczas której można zasięgnąć porady oraz opowiedzieć o tym, jakiego efektu się spodziewamy. Na fachowe doradztwo można liczyć na przykład w tym gabinecie https://alldente-stomatolog.pl/oferta/protetyka/. Tamtejszy stomatolog specjalizuje się w licówkach pełnoceramicznych wysokiej jakości, jednak świadczy także inne usługi w zakresie protetyki stomatologicznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here