Przerost warg sromowych to już nie problem

Poczucie komfortu i wygody to warunek konieczny aby czuć się dobrze we własnym ciele. Do niedawna skupiano się wyłącznie na strefach, które były częściej odsłonięte, wystawiane w ten sposób także na ocenę i krytykę innych. To właśnie krytyka ma fundamentalne znaczenie w poczuciu akceptacji, bądź jej braku w postrzeganiu siebie samego.

Chirurdzy usuwali blizny, znamiona, poprawiali wielkość i kształt nosa, czy piersi. To właśnie takie zabiegi przychodzą na myśli każdemu, kogo zapytamy o chirurgię plastyczną i powszechnie stosowane przez nią zabiegi. Dziś nowoczesna medycyna odpowiada nawet na te najbardziej skryte potrzeby, które często są ukrywane pod przykrywką wstydu i lęku. Mowa tu o plastyce warg sromowych mniejszych i większych.

Przywrócenie właściwej funkcjonalności i fizjologii warg sromowych są niezwykle ważne, a ich pozornie niewielka nieprawidłowość może spowodować znaczne obniżenie jakości życia każdej kobiety. Najważniejszą funkcją warg sromowych jest ochrona narządów płciowych. Nierzadko same są przyczyną dyskomfortu, bólu i kompleksów pacjentki. Ma to miejsce w sytuacjach, gdy są przerośnięte lub asymetryczne.

Za równo przerost warg sromowych mniejszych i większych to często problem wielu kobiet, które wstydzą się o tym mówić. Powodów deformacji warg sromowych może być kilka, lecz najczęściej zalicza się do nich genetykę lub przebyte porody naturalne. Proces starzenia się ciała i jego tkanek także powoduje, że są one mniej jędrne i elastyczne. Przerośnięte wargi sromowe mogą powodować nie tylko dyskomfort w uprawianiu sportu, lecz także bolesne otarcia, ułatwiające rozwój bakterii i infekcji. Wiele kobiet, których dotyka ten problem doświadcza także trudności, a wręcz barier psychologicznych w życiu seksualnym. Obawa przed odrzuceniem, oziębłością partnera oraz bólem fizycznym sprawia, że kobiety rezygnują, a wręcz uciekają od współżycia.

Naprzeciw tym niedoskonałościom, poczuciu wstydu i dyskomfortu wychodzi nowoczesna ginekologia. Przerośnięte lub asymetryczne wargi sromowe można skorygować dzięki innowacyjnemu zabiegowi, jakim jest labioplastyka. Najszybsze i najlepsze rezultaty przynosi zabieg laserowy, który wykonują specjalnie do tego wykwalifikowani specjaliści. Gabinetów ginekologicznych, w których można wykonać korektę warg sromowych wciąż przybywa.

Zabieg polega na laserowym wycięciu nadmiaru fałd błony śluzowej sromu, zachowując przy tym ich asymetrię i właściwy kształt. Dzięki laserowi naczynia krwionośne są natychmiast zamykane, a same rany goją się dużo szybciej, niż przy użyciu skalpela. Zabieg jest krótki, bezbolesny i nie wymaga hospitalizacji. Ze względu na wydłużający się wiek aktywności seksualnej u kobiet oraz wzrost ich świadomości, warto podkreślić, ze zabieg labioplastyki wykonywany jest zarówno u kobiet młodych jak i dojrzałych.

Estetyka stref intymnych wyraźnie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i powoduje wzrost jej samooceny bez względu na wiek. Badania dowiodły, że zabiegi labioplastyki wykonywane laserem są bezpieczniejsze i zapewniają lepsze efekty niż te przeprowadzone tradycyjnie. Plastyka warg sromowych mniejszych i większych to zabieg bezpieczny i ważny z punktu widzenia nie tylko czysto fizycznego, lecz także psychicznego. Kompleksy często skrywane latami odbijają się na życiu społecznym kobiety w każdym wieku i czas najwyższy położyć temu kres.

Labioplastyka cieszy się rosnącym powodzeniem, co sprawia, że kobiety w końcu mogą czuć się prawdziwymi kobietami, biorącymi od życia to, co najlepsze. Więcej o labioplastyce pisze na swoim blogu skorna.pl specjalista ginekologii plastycznej dr n.med. Marcin Nylec.

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here