Stomatologia estetyczna - wybielanie

Medyczne nauki estetyczne rozwijają się bardzo intensywnie w ostatnich latach. Do tej pory większość z nas słyszała wyłącznie o gabinetach medycyny estetycznej, jednak ostatnio również stomatologia estetyczna zaczyna cieszyć się popularnością. Zaczynamy doceniać rolę pięknego, zdrowego uśmiechu w budowaniu całego naszego wizerunku. W niedawnej przeszłości kwestia uzębienia była niestety często pomijana.

Wybielanie zębów – profesjonalizm i trwałość

Kto z nas nie chciałby być posiadaczem olśniewającego, śnieżnobiałego uśmiechu? Klinika Ultimed oferuje swoim pacjentom wybielanie metodą zewnętrzną, gdzie wybielacz nakłada się na powierzchnię korony zęba. oraz wybielanie wewnętrzne, przeznaczone dla zębów leczonych endodontycznie, podczas którego materiał wybielający wkłada się do komory zęba. Więcej informacji na temat wybielania zębów możemy znaleźć na stronie kliniki stomatologicznej ultimed.com.pl.

Skąd się biorą przebarwienia zębów?

O przebarwienia nie jest trudno. Nawet lubiane przez nas warzywo, takie jak marchew, posiada swoisty składnik beta-karoten, który sprawia, że nasze zęby tracą biały kolor. To samo dotyczy kawy i herbat, które przecież tak ciężko wyeliminować z codziennej diety. A by posiadać śnieżnobiały uśmiech nie musimy pozbawiać się tych dietetycznych przyjemności. Profesjonalne wybielanie zębów w klinice stomatologicznej pomoże nam odzyskać biel bez zbędnych wyrzeczeń.

Sztuczne wypełniania, a wybielanie

Zęby leczone zachowawczo nie stanowią przeciwskazania do wybielania, jednak po całym procesie kolor wypełnień może odbiegać od koloru zębów, ponieważ wypełnienia się nie wybielają. Jednak po wybielaniu możliwe jest wymienienie wypełnień na ich jaśniejsze odpowiedniki.

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Wybielaniu nie powinny być poddawane kobiety w ciąży oraz podczas laktacji. Ten zabieg nie powinien być również wykonywany u pacjentów z dużymi uszkodzeniami szkliwa.

Nadal zastanawiasz się nad wybielaniem? Klinika Ultimed czeka na Ciebie już dziś!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here