Tabletki nasenne - pomocne w okresach wzmożonego stresu

Sen odgrywa znaczącą rolę w codziennym funkcjonowaniu. Skutki niewystarczającej ilości snu dość szybko staną się odczuwalne. Rozdrażnienie i brak koncentracji będą odbijały się w pracy, a także negatywnie wpłyną na nasze ogólne samopoczucie. Dodatkowo niski poziom skupienia może powodować częste powielanie błędów i rozdrażnienie. Stres w tym nie pomaga. Dlatego od czasu do czasu warto sięgnąć po tabletki nasenne. Przybliżamy dzisiaj ten temat.

Negatywne konsekwencje niedoboru snu

W większości początkowo lekceważymy zupełnie problemy ze snem. Mając skłonności do racjonalizacji, tłumaczymy się chwilowym zaburzeniem cyklu snu. Niestety, ale z czasem jedna nieprzespana noc może zmienić się wręcz w przyzwyczajenie. Dlatego nawet początkowych znaków nie wolno bagatelizować i warto skonsultować się z lekarzem. Dobrym pomysłem jest zaczerpnięcie informacji na temat środków uspokajających. Tabletki nasenne z zawartością melatoniny są częstym, pierwszym wyborem.

Stres powoduje nadpobudliwość oraz co oczywiste – brak możliwości uśnięcia. Przyspieszone bicie serca na myśl o egzaminie, ciągle analizowanie jutrzejszego dnia pod kątem przygotowania oraz chronologii wydarzeń począwszy od umycia zębów, skończywszy na decyzji, w co spakować dokumenty jest mocno obciążające dla układu nerwowego. Dlatego też warto sięgnąć po tabletki nasenne. W zależności od przyczyny zaburzeń snu można zaopatrzyć się w inne składniki aktywne. Jeśli chodzi o uspokojenie układu nerwowego, w składzie tabletek nasennych powinny znaleźć się: ekstrakt z chmielu, magnez, melisa, witamina B6 oraz lipa (wystarczy jeden z podanych składników). Przed zakupem trzeba koniecznie sprawdzać skład tabletek ułatwiających zasypianie.

Kiedy można mówić o bezsenności?

Trudności w zasypianiu i utrzymaniu snu, a także przedwczesne wybudzenie lub gdy sen nie daje rezultatu, jakim jest poczucie wyspania się, wskazują na występowanie insomnii. Czasem jednak nieświadomie sami wpływamy negatywnie na jakość snu. Niebieskie światło emitowane przez telefony, telewizory lub komputery zaburza funkcjonowanie melatoniny, a więc pojawiają się trudności z zasypianiem.

Tabletki nasenne z melatoniną mogą okazać się niezbędne, gdy pracujemy zdalnie i kończymy pilny projekt wieczorem lub co gorsza – przed położeniem się do łóżka. Warto z nich skorzystać w okresie, kiedy stres częściej nam towarzyszy. Dzięki nim zdecydowanie odczujemy lepsze samopoczucie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here