Ubezpieczenie obcokrajowca to konieczność dla turystów, pracowników i studentów spoza UE

Gdy do naszego kraju przybywa w jakimś celu cudzoziemiec (szczególnie mowa tu o obcokrajowcach spoza UE), to powinien koniecznie pomyśleć o tym, by zabezpieczyć się na czas pobytu. Na szczęście, bardzo wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje swoim klientom właśnie ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemców.

Ubezpieczanie zdrowotne dla obcokrajowców

Najbardziej korzystne jest chyba ubezpieczanie obcokrajowca na visa-insurance.pl. Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Pierwszym jest to, że takie ubezpieczenie jest w pełni akceptowane przez ambasady i konsulów, także nie będzie żadnego problemu prawnego z jego realizacją. Druga sprawa, ubezpieczenie jest przydatne praktycznie każdemu obcokrajowcowi, bez względu na to, czy przyjechał do naszego kraju tylko turystycznie, czy przybył tu pracować na kontrakcie, a może też jest studentem i zamarzył sobie studiować właśnie na polskiej uczelni, wiążąc swoją przyszłość z naszym krajem.

Co więcej takie zdrowotne ubezpieczenie dla cudzoziemców jest możliwe do wykupienia bez względu na wiek – sprawdzi się więc i u młodej i u starszej osoby. Jest też niezależne od stanu zdrowia i nie wymaga wcześniejszego przechodzenia żadnych badań kwalifikujących. Oczywistym jest to, że są różne progi takich ubezpieczeń, a najtańszy to już zaledwie 48 złotych miesięcznie. Można więc dopasować model ubezpieczenia do swoich potrzeb i do planowanego ryzyka. Inne bowiem ryzyko podejmuje zwykły turysta, a inne pracownik fizyczny, podejmujący się niebezpiecznych prac.

Takie przykładowe ubezpieczenie cudzoziemca w bogatym pakiecie to nie tylko wizyta u lekarza pierwszego kontaktu i odbycie podstawowych badań, wraz z wypisaniem recepty. Przysługuje mu także leczenie szpitalne oraz opłacenie pobytu w tymże szpitalu w przypadku poważniejszych schorzeń i jakichś zabiegów lub operacji. Możliwe jest też na przykład leczenie dentystyczne w pewnych przypadkach, to znaczy głównie w przypadkach bólu zęba. Ubezpieczenie obejmuje też transport medyczny między placówkami zdrowia, gdy zajdzie taka potrzeba.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here