Zawał ściany dolnej zaburza pracę serca

Serce jest istotnym organem, wpływającym na funkcjonowanie całego organizmu. Z tego powodu jakiekolwiek nieprawidłowości są bardzo groźne. Mogą prowadzić do pojawienia się ogromnej ilości powikłań i dolegliwości. Należy reagować jak najwcześniej. Osoba chora nie może bagatelizować objawów. Mogłoby to negatywnie wpływać na stan układu krążenia i prowadzić do pogłębienia się zmian.

Zawał ściany dolnej zaburza pracę serca

Zawał ściany dolnej zaburza pracę sercaKrew nie jest pompowana w wystarczający sposób. W skrajnych przypadkach przepływ może być całkowicie zahamowany. Skutkuje to niedotlenieniem wszystkich tkanek w ciele, co może prowadzić po pewnym czasie do ich obumierania. Jest to zjawisko nieodwracalne. Z tego powodu niezbędna jest szybka reakcja i interwencji lekarza. Po zaobserwowaniu pierwszych oznak niewydolności serca należy udać się na oddział ratunkowy. Niepokojące mogą być dla nas duszności połączone z silnym uciskiem w klatce piersiowej. Warto być wyczulonym na punkcie takich symptomów i dostrzegać je odpowiednio wcześnie. Lekarz może wykonać szczegółowe badania, aby określić co dzieje się z sercem. Na tej podstawie dopasowywane jest odpowiednie leczenie.

Przy znacznych zaburzeniach wystarczające mogą być leki

Jednak jest to dopuszczalne jedynie w przypadku występowania niewielkich zatorów, które nie zagrażają życiu. Powinny być rozpuszczone i usunięte jeszcze w szpitalu. Po takim zabiegu niezbędne jest stałe kontrolowanie stanu układu krążenia i zażywanie niezbędnych preparatów rozrzedzających krew. Jednak po wystąpieniu zawału lekarze muszą przeprowadzić operację. Szczególnie jeśli część serca utraciła swoją sprawność. W takich przypadkach wszczepia się specjalne rozruszniki, które umożliwiają pompowanie krwi. Dzięki temu pacjent może wrócić do pełnej sprawności i funkcjonować prawie normalnie. Oczywiście niezbędne jest wtedy zmienienie swojego stylu życia i szczególne dbanie o kondycję ciała. Innym rozwiązaniem przy zatamowanych tętnicach jest ich udrożnienie lub wykorzystanie bajpasów tworzących nową drogę przepływu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here