Zawał w młodym wieku

Mieć serce jak dzwon. To chyba marzenie wielu osób, które chcą, aby zdrowie zawsze im dopisywało. Nie narzekać na żadne bóle pleców, kręgosłupa, nóg, rąk, a nawet zębów – nie ukrywajmy, że każdy chciałby wieść taki żywot. Czy to jednak możliwe w dzisiejszych czasach? Oczywiście, że nie. Nie ma się co oszukiwać, że przez całe życie nie będziemy musieli się o nic martwić. W chwili obecnej wiele osób narzeka na swoje zdrowie. I to nie tylko te osoby, które mają już swoje lata i jak to mówią „z nudów na emeryturze wolą wysiadywać u lekarza w kolejce, gdzie można z ludźmi porozmawiać”.

Już chyba nikogo nie dziwi fakt, że można przeżyć zawał w młodym wiekuCoraz więcej młodych osób, które dopiero ukończyły trzydziesty rok życia, narzeka na swoje zdrowie. Bolą ich bez powodu plecy, mięśnie. Nogi odmawiają posłuszeństwa, ręce nie chcą podnosić najróżniejszych ciężarów, chociaż jeszcze nie tak dawno nie było to żadnym problemem. Trzeba przyznać, że zdrowie młodych osób nie jest w najlepszym stanie. Nie można również ukrywać, że również coraz więcej tych młodzieniaszków narzeka również na serce.

Już chyba nikogo nie dziwi fakt, że można przeżyć zawał w młodym wieku

O ile da się go przeżyć. Statystyki są bardzo smutne i z roku na rok informują nas o tym, że coraz więcej trzydziestolatków ma do czynienia z zawałem serca. Czy uda im się z tego wyjść, czy jednak kończy się to w sposób tragiczny – wszystko zależne jest do organizmu człowieka. Co jest powodem tego stanu rzeczy? Stres! ogromny stres, który powoduje, że nasze serce zaczyna się buntować i nie nadążą za naszym trybem życia. Praca, wieczna pogoń za pieniądzem, aby starczyło od pierwszego do pierwszego, domowe obowiązki, denerwujący nas znajomi – powodów takich może być wiele. Również warunki atmosferyczne, w tym wszechobecny smog powoduje, że coraz więcej osób ma naprawdę duże problemy z sercem. Warto o nie zadbać i mamy je tylko jedno. Tym bardziej, że zawał serca często jest dużo wcześniej sygnalizowany przez najróżniejsze boleści. Jeżeli uda się je opanować, to całkiem możliwe, że do zawału nie dojdzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here