Arytmia serca – objawy

Zdrowie powinno być dla nas najważniejsze. Niby o tym wiemy, ale czy oby na pewno w ten sposób do tego podchodzimy? Bardzo często pewne istotne i ważne objawy bagatelizujemy i niestety gdy się orientujemy jest już za późno. „Lądujemy” w szpitalu i zaczynamy leczenie. O chorobach (przynajmniej tych podstawowych i często występujących) powinniśmy co nie co wiedzieć. Najważniejsze jest to, aby znać objawy. Wówczas sami możemy dojść do tego, że coś złego się z nami dzieje. Do takiego schorzenia bez dwóch zdań należy arytmia serca.

Arytmia serca – objawy

Arytmia serca – objawyArytmia serca wcale nie jest chorobą, która występuje wyłącznie u osób starszych. Coraz częściej wzmagają się z nią osoby młode. Zapoznajmy się zatem z tematem arytmia serca – objawy. Typowy objaw dla arytmii serca to na pewno zaburzenia samego rytmu serca. Najczęściej jest odczuwalne jako uczucie niemiarowego czy też szybkiego bicia serca. Najprościej mówią nasze serce nie bije równo. Naprawdę jest to wyczuwalne. Kolejny objaw to kołatanie serca. Do tego dochodzi także niemiarowość serca. Wydaje nam się jakby nasze serce miało za moment stanąć. Arytmii serca bardzo często towarzyszy ból w piersiowej klatce, odczuwalny niepokój, duszności czy też ogóle osłabienie. Uderzenia serca najczęściej wydają się także jakby silniejsze, a niżeli na co dzień. Mamy takie wrażenie jakby za moment nasze serce miałoby nam wyskoczyć z klatki piersiowej. Najczęściej następuje po sobie jakby sekwencja silnych oraz szybkich uderzeń, a później bardzo gwałtownego zwolnienia. Towarzyszy temu uczucie oczywiście pozornego zatrzymania sercowych uderzeń.

Konsekwencje choroby

Nie powinniśmy bagatelizować powyższych odmian. Naprawdę arytmia serca może mieć poważne konsekwencje. Co jak co, ale gdy występuje u nas chociażby jeden z powyższych objawów jak najprędzej powinniśmy się udać do lekarza. Lekarz z pewnością pokieruje nas na wszelkie wymagane badania i będzie w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście mamy arytmię serca. Musimy być rozważni i szanować swoje zdrowie. Pamiętajmy, że mamy je tylko jedno.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here