cukier

Mówiąc o cukrze, większość z nas widzi białe kryształki, które bez problemu możemy zakupić w każdym sklepie. Używamy go bardzo często, do wszystkie. Dosładzamy gorzką kawę, herbatę, mleko czy domowe wypieki. Wydaje nam się, że to nic złego, że to jest normalne. Jednak musimy dobie uświadomić, iż to są bardzo groźne nawyki. Ponadto cukier, którego używamy w ciągu dnia, nie jest jedynym cukrem, który spożywamy. Węglowodany znajdziemy praktycznie wszędzie. Z tego powodu powinniśmy uzbroić się w wiedzę, czym grozi zbyt wysoki poziom cukru.

Dlaczego lubimy cukier?

Węglowodany są przez nas lubiane, ponieważ w szybki sposób pozyskujemy z nich energię, której potrzebujemy do życia. Organizm przechwytuje glukozę i natychmiast spala ją do wody oraz dwutlenku węgla. W taki sposób powstaje energia, która podtrzymuje życie każdej komórki naszego organizmu. Pozyskanie jej z glukozy jest bardzo łatwe, jednak na pewno nie jest najzdrowsze. Lepszym, choć dłuższym sposobem na dostarczenie jej organizmowi, jest spalanie tłuszczów i białek. Bez drogi na skróty i zbędnych kilogramów.

Średnia ilość zjadanego cukru

Badania wykazują, że w ciągu roku pochłaniamy ok. 40 kg cukru przemysłowego. Na pierwszy rzut oka jest to dla nas niewiarygodne. Ponadto naukowcy twierdzą, że tylko 15% tej liczby zjadana jest świadomie. Reszta, czyli pozostałe 85%, to wynik jedzenia różnych produktów spożywczych, które zawierają w sobie cukier. Najgorsze jest to, że często nie jesteśmy tego świadomi, ponieważ nie czytamy etykiet, nie interesujemy się nimi. A cukier jest dosłownie wszędzie – w alkoholu, napojach gazowanych, słodyczach, dżemach, sokach, gotowych daniach, jogurtach, itp.

Czym grozi wysoki cukier i jakie są objawy?

Cukier, wbrew pozorom, wpływa na wiele funkcji naszego organizmu, o których nawet nie bylibyśmy w stanie pomyśleć. Nadmierne spożycie cukru może prowadzić do pogorszenia wzroku, problemów stomatologicznych, infekcji skórnych, podwyższonego ciśnienia, schorzeń układu krążenia i problemów z sercem, infekcji stref intymnych, uszkodzenia nerwów, uszkodzenia naczyń krwionośnych, ciężkiej miażdżycy kończyn dolnych, biegunki i problemów z zaparciami, uszkodzenia nerek, nadmiernego wypadania włosów i wiele innych.

Nasze pełne zdrowie będzie krótkie, jeśli bez jakichkolwiek refleksji nadal będziemy spożywać zbyt duże ilości cukru. Objawami, które świadczą o tym, że cukier sieje w naszym organizmie spustoszenie są: senność, ospałość, wymęczenie, wahania nastrojów, problemy ze skórą, częstsze infekcje, itp. Jeśli cokolwiek zaobserwujemy u siebie, musimy jak najszybciej reagować.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z nadprogramowym cukrem, może okazać się odpowiednia dieta. Możemy wybrać się do dietetyka lub od razu zamówić dietę pudełkową, której odpowiednie zbilansowanie da nam uczucie sytości, poskromi naszą chęć na słodkie, odsunie nas od produktów, które zawierają zbyt dużą ilość cukru i uchroni nasz organizm przed wieloma schorzeniami. Chcąc wybrać najlepszy catering dietetyczny Sosnowiec, najkorzystniej jest odwiedzić porównywarkę cateringów dietly.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here