Czym jest mikropigmentacja skóry głowy

Nadmierne wypadanie włosów, zwane inaczej łysieniem to problem, który zazwyczaj dopada mężczyzn w średnim wieku. Włosy stopniowo zaczynają wypadać, pojawiają się nieestetyczne przerzedzenia, najczęściej w okolicach czoła oraz na czubku głowy. Spada nasze poczucie własnej wartości, a łysinę ukrywamy pod czapką z daszkiem. Dzięki prostemu zabiegowi mikropigmentacji skóry głowy można temu zaradzić. Czym jest mikropigmentacja i jakie efekty przynosi?

Czym jest zabieg mikropigmentacji?

Mikropigmentacja skóry głowy to niechirurgiczna metoda walki z łysieniem, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Zabieg ten polega w skrócie na wprowadzeniu odpowiedniego w skórę pigmentu, który tworzy efekt krótko ściętych włosów. Proces ten wykonywany jest w trakcie około trzech zabiegów, a nałożenie pigmentu następuje w miejscach, gdzie włosy są najbardziej przerzedzone (na czubku głowy czy w okolicach czoła). Złudzenie po zabiegu jest tak realistyczne, że wydaję się, że cała głowa jest pokryta, krótkimi włosami.

Jak wygląda proces zabiegu mikropigmentacji skóry?

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, która oceni zaawansowanie łysiny oraz dobór pigmentu pasującego do naturalnej barwy włosów pacjenta. Lekarz może również przeprowadzić próbę uczuleniową przed zabiegiem, jednak ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest znikome, gdyż stosowane pigmenty są neutralne dla ludzkiego organizmu.

Następnym etapem jest wyznaczenie linii włosów i umówienie się na termin pierwszego zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Lekarz może odradzić zabieg mikropigmentacji, jeśli pacjent gwałtownie zareagował na pigment. Reakcja alergiczna objawia się zapaleniem skóry, świądem oraz wysypką o różnym przebiegu. Przeciwwskazaniem jest również zła kondycja skóry głowy np. rany, infekcje grzybicze, poparzenia, a także rozległe znamiona, naczyniaki czy pieprzyki. Także obecność wirusa opryszczki, przebyte niedawno przewlekłe choroby, które osłabiły odporność organizmu, odraczają na jakiś czas termin zabiegu.

Rekonwalescencja po zabiegu.

Nasza skóra potrzebuje kilku dni, aby dojść do siebie po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy. Należy pamiętać, że minimum przez pierwsze 24 godziny nie można myć skóry. Po tym czasie należy korzystać z delikatnych, łagodnych środków myjących, najlepiej przeznaczonych dla dzieci oraz alergików. Po zabiegu przez kilka dni utrzymywać się może również lekkie zaczerwienienie — co jest całkowicie normalne i nie powinno wzbudzać niepokoju.Przez kilka tygodni po zabiegu unikamy ekspozycji słonecznej, nie opalajmy skóry głowy, w trakcie wyjścia na słońce zakładajmy nakrycia np. czapkę z daszkiem, gdyż promieniowanie UV może wpływać niekorzystnie na trwałość barwnika.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here