Dla kobiet nadmierna utrata włosów jest dużym obciążeniem psychicznym
fot. Pixabay.com

Gdy kobieta zmaga się z ciężką powodującą wypadanie włosów chorobą lub inną przypadłością, która powoduje łysienie lub samym łysieniem androgenowym ciężko to znosi psychicznie, wpada w kompleksy, traci poczucie własnej wartości. Całe szczęście są dziś metody, które pomogą pozbyć się tego uciążliwego problemu.

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/przeszczep-wlosow-u-kobiet/

Na czym polega przeszczep włosów?

Na łysienie u kobiet ma wpływ wiele czynników. Jeśli nie jest to choroba, łysienie może pojawić się przykładowo, gdy panie stosują złą dietę, ubogą w witaminy i minerały, są narażone na nadmierny i przewlekły stres, zażywają niektóre leki. Gdy kobietę dotyka łysienie telogenowe jest to proces, który zatrzyma się samoistnie po kilku miesiącach, a utracone włosy odrosną. Jednak gdy pojawia się łysienie androgenowe, dla wielu pań jest to niemal koniec świata. Na szczęście dziś coraz więcej klinik oferuje przeszczepienie włosów. Aby do takiego zabiegu przystąpić, najpierw trzeba przejść przez wiele badań laboratoryjnych, aby zdiagnozować przyczynę wypadania.

Rodzaje przeszczepów włosów

Metoda STRIP

Stosowana w przypadku łysienia androgenowego. Wycinek owłosionej skóry z boku lub tyłu głowy jest pobierany właśnie z tych miejsc, ponieważ tutaj cebulki włosów nie ulegają działaniu dihydrotestosteronu – hormonu odpowiedzialnego za łysienie androgenowe. Wycinek ten jest dzielony na mniejsze fragmenty, a następnie lekarz dokonuje mikronacięć na fragmentach skóry, które uległy łysieniu. W te mikronacięcia są wkładane fragmenty pobranego wycinka. W zależność od tego, jak duża powierzchnia skóry jest do przeszczepienia, zabieg może trwać od 2 do 6 godzin. W ciągu 2-3 miesięcy skóra goi się, a następnie odrastają włosy.

Metoda FUE (Follicular Unit Extraction)

Przeczep ten odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i jest mniej inwazyjny od poprzedniego. Za pomocą cienkiego narzędzia o średnicy zaledwie około 1 mm, pobiera się pojedyncze mieszki włosowe. Następnie są one wszczepiane w miejsca, które uległy łysieniu. Wszystko odbywa się pod znieczuleniem, a zabieg trwa od 5 do 8 godzin. Za jednym razem można tak wszczepić około 3 tysięcy włosów. Po 6 miesiącach można zabieg przeprowadzić w innym łysiejącym miejscu na skórze głowy.

Ciężko dziś znaleźć równie skuteczną alternatywę dla przeszczepu. Jest to zabieg bardzo drogi, ale jednocześnie gwarantuje efekt, jaki chcemy osiągnąć. Szczególnie w przypadku kobiet pozwala odzyskać dobrostan psychiczny, pewność siebie i poczucie własnej wartości. A to dla wielu pań jest bezcenne.

Zobacz też: http://www.derm-art.pl/sprawdz-jakie-witaminy-powstrzymuja-nadmierne-wypadanie-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here