Impreza na luzie

Wszyscy lubimy imprezy, ale ich samodzielna organizacja wymaga dużych nakładów czasu i energii. A przecież nie o to w imprezach chodzi, liczy się integracja ze znajomymi. Czy można mile spędzić wieczór, nie tracąc przy tym całego dnia na przygotowania? Sądzimy, że tak! Zobacz garść porad na temat tego, jak przygotować przyjęcie bez wielkiego wysiłku – wykorzystaj gotowe sałatki, jednorazowe naczynia i zachowaj energię na właściwą część imprezy.

Domówka w wersji basic

Miło jest czasem przygotować przyjęcie, w które włoży się sporo wysiłku, aranżując odpowiednio przestrzeń, przygotowując pyszne jedzenie, bogaty wybór drinków czy nastrojową muzykę. Ale nie zawsze musi to tak wyglądać. Na pewno pamiętasz studenckie imprezy, na których wystarczyła sama obecność znajomych, a dobry nastrój i szalone pomysły pojawiały się same. Spróbuj i tym razem zorganizować domówkę w podstawowej wersji.

Zacznij od nakrycia

Poza przygotowaniami impreza generuje także niebotyczne ilości sprzątania. Weź to pod uwagę na samym początku i postaw na jednorazowe naczynia: papierowe kubeczki i jednorazowe talerze. Jasne, gdybyś podawała na nich wykwintne potrawy kuchni francuskiej, byłby trochę obciach, ale na gotowe przekąski – o których za chwilę – będą jak znalazł. Zalety są jasne: po skończonej imprezie pozostawione naczynia wystarczy wyrzucić, to dużo szybsze i mniej męczące niż godziny zmywania! Dodatkowo takie naczynia nie mogą się potłuc, więc imprezę spędzisz z bardziej spokojną głową.

Dobra Karma albo Vital Fresh, czyli gotowe sałatki

Sałatki to standardowy punkt wielu domówek. Nie wymagają wspinania się na kulinarne wyżyny, jednak mają zasadniczą wadę – przygotowuje się je dość długo. Wymagają obierania, krojenia, siekania, mieszania, gotowania, tarcia i tak dalej. Jeśli chcesz pójść na skróty, wybierz gotowe sałatki, które możesz znaleźć w sklepach i marketach – na przykład marki Dobra Karma, Vital Fresh czy Fit&Easy. Możesz w ten sposób „przygotować” nawet kilka sałatek różnych rodzajów – i to w ciągu zaledwie 5 minut… wizyty w sklepie! Sałatka z tuńczykiem od Fit&Easy albo z kuskusem i papryką od Dobra Karma? Łatwizna!

Klasyka domówek albo gotowe przekąski

Gotowe sałatki to nie wszystko, możesz postawić także na różnego rodzaju gotowe przekąski, które były klasyką studenckich imprez: słone paluszki, chipsy w różnych smakach (teraz możesz do nich zaserwować także dipy), krakersy, a także ciasteczka dla tych, którym przyjdzie apetyt na coś słodkiego. Warto też postawić na deskę serów – możesz kupić gotowy mix różnych gatunków i jedynie pokroić je na mniejsze kawałki. Taki pomysł świetnie sprawdzi się również w towarzystwie różnego rodzaju kabanosów.

Na koniec – muzyka

Czym byłaby impreza bez muzyki? Zamiast bawić się w domorosłego DJ-a, skorzystaj jednak z gotowych playlist na internetowych serwisach z muzyką. Znajdziesz je zarówno na YouTubie, jak i na Spotify oraz w wielu innych zakamarkach internetu. To dużo szybsze rozwiązanie, niż samodzielne układanie listy kawałków, które i tak po chwili ktoś zacznie mieszać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here