Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? Najlepszy krem na zmarszczki pod oczami oraz domowe sposoby

Skóra wokół oczu jest narażona na utratę wody, kolagenu i elastyny. Dzieje się tak, gdyż jest ona niezwykle cienka i delikatna. Co za tym idzie to właśnie pod oczami najłatwiej i najszybciej tworzą się zmarszczki. Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami i zapobiegać powstawaniu nowych ? Dowiesz się z tego artykułu.

Grubość skóry pod oczami to około pół milimetra, brak tam tkanki tłuszczowej. Dlatego też zmarszczki pod oczami pojawiają się znacznie szybciej niż te w innych partiach twarzy. Już w okolicach 25. roku życia możemy zauważyć te pierwsze. To znak, że nasza skóra traci kolagen oraz elastyny i rozpoczął się proces starzenia się jej. Warto już wtedy zadbać o odpowiednią pielęgnację i zmienić niektóre z nawyków. Czas też sięgnąć po najlepszy krem na zmarszczki pod oczami.

Skąd biorą się zmarszczki pod oczami ?

Podstawowa przyczyna powstawania zmarszczek pod oczami to utrata kolagenu w skórze. Niestety nie uda się nam zapobiec temu procesowi, jednak możemy go opóźnić. Do najczęstszych czynników przyspieszających powstawanie zmarszczek można zaliczyć nieodpowiednia pielęgnacja i wysuszenie skóry, niedokładny demakijaż twarzy i oczu, częsta ekspozycja na słońce oraz zbyt ekspresyjna mimika twarzy i mrużenie oczu.

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami – najlepszy krem na zmarszczki pod oczami

Czynniki powstawania zmarszczek pod oczami są różne, jednak na większość z nich mamy spory wpływ. Wystarczy odrobina wysiłku by wyeliminować niektóre z nich. Jak więc pozbyć się zmarszczek pod oczami? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów.

Pierwszym i najważniejszym elementem pielęgnacji powinno być odpowiednie nawilżenie skóry. Sprawimy to poprzez regularne stosowanie najlepszego kremu na zmarszczki pod oczami https://beautyk.pl/przeciwzmarszczkowe-kremy-pod-oczy. Działa on nawilżająco oraz przeciwzmarszczkowo, nie dopuszczając do nadmiernego wysuszenia się skóry. To ważne, gdyż odpowiednio nawodniona skóra staje się jędrna i elastyczna. Wybierając kremy pod oczy decyduj się na te, które w swoim składzie zawierają witaminy A, C, E oraz kwas hialuronowy. To dzieli sprzymierzeńcy w walce ze zmarszczkami pod oczami.

Pamiętaj, aby po całym dniu usunąć makijaż z twarzy i oczu. Zrób to delikatnie, szczególnie dotyczy to skóry znajdującej się pod oczami. Nie trzyj jej wacikami i nie wyciągaj w kierunku zewnętrznym. Poprawnie wykonany demakijaż to bardzo ważny element pielęgnacji. Zaraz po nim należy nałożyć najlepszy krem na zmarszczki pod oczami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here